8°C / 11°C
7°C / 14°C
5°C / 16°C

Celje Pivovarna Laško - Slovenj Gradec 29:23

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 13. krogu lige NLB premagali Slovenj Gradec z 29:23 (13:11).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 1350, sodnika: Deržek in Lesar.
* Celje Pivovarna Laško: Belkaied, Gaberšek, Strmljan 4, Knez, Mazej 2, Cokan 4, Marguč 1, Antonijević, Ivanković 1, Janc 3, Muhović, Žabić 2, Mlakar 2, Vlah 2, Martinović, Suholežnik 2.
* Slovenj Gradec: Smolnikar, Dobaj, Cvetko 5, Bulovič 2, Majcen, Velić 2, Levc 1, Šol 1, Kotar 4, Svečko, Lesjak, Eskeričić 3, Starc, Komar, Veršovnik, Štumpfl 2, Jankovski.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 8 (6), Slovenj Gradec 5 (3).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Slovenj Gradec 12 minut.
* Rdeči karton: Štumpfl (58.).

Celjani so po dvanajsti zmagi v ligi NLB znova prevzeli vodilno mesto na prvenstveni lestvici. Pred drugouvrščenimi Trebanjci imajo dve, pred tretjeuvrščenimi Velenjčani, ki imajo tekmo manj, pa tri točke naskoka. Rokometaši iz Slovenj Gradca so kljub porazu zadržali šesto mesto v 14-članskem elitnem ligaškem tekmovanju.

Obračun med rokometaši iz Celja in Slovenj Gradca si je v dvorani Zlatorog ogledalo kar 1350 gledalcev. Ti so v prvem polčasu videli enakovredno predstavo, v kateri so odločale malenkosti in navdih posameznikov. Domači rokometaši so se na veliki odmor podali s prednostjo dveh golov (13:11), v začetku drugega polčasa pa so podvojili svojo prednost (15:11).

Korošci so se po zaostanku hitro pobrali, v 42. minuti pa po golu Uroša Štumpfla povsem zadihali za ovratnik tekmecev iz mesta grofov (17:18). A nato so do sape prišli tudi varovanci domačega trenerja Alema Toskića, po zadetku krožnega napadalca Stefana Žabića so v 50. minuti povedli s 25:20. V končnici niso popustili, po njihovem vodstvu s 27:21 v 55. minuti pa je bilo tudi docela jasno, da bodo osvojili obe točki.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Tim Cokan in Aleks Vlah, v gostujoči pa Rok Cvetko in Kristian Eskeričić. Vsi so dosegli po pet golov.

Liga NLB se bo zaradi januarskega svetovnega prvenstva na Poljske in Švedskem nadaljevala šele v začetku februarja. Celjska ekipa bo tedaj gostila Krko, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostovala v Krškem.