8°C / 11°C
7°C / 14°C
5°C / 16°C

Riko Ribnica - Jeruzalem Ormož 38:24 (18:13)

Rokometaši Rika Ribnice so v 13. krogu lige NLB premagali ormoški Jeruzalem z 38:24 (18:13).

* ŠC Ribnica, gledalcev 180, sodnika: Kavalar in Nahtigal.
* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek, Laljek 8, Adamič 1 (1), Bogdanović 2, Gorenc 1, Žagar 4, Ljevar 4, Grum 3, Miličević 6, Cimerman 1, Grebenc, Nosan, Hrastnik 8.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda 1, Bogadi 1, Pungartnik 5, Fergola, Vincek, Žuran, Hebar, Šulek 1, Krabonja, Ćirović 4, Cirar 6 (4), Kolmančič 3 (2), Škrinjar 3.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 1 (1), Jeruzalem Ormož 10 (6).
* Izključitve: Riko Ribnica 8, Jeruzalem Ormož 10 minut.

Ribničani so na zadnji ligaški tekmi v tem koledarskem letu na kolena položili tekmece iz Ormoža. Po osmi zmagi so se vrnili na četrto mesto, v dobrem pa imajo še zaostalo tekmo 7. kroga v gosteh proti Ivančni Gorici. Ormožani bodo malo manj kot dvomesečni premor zaradi svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem pričakali na osmem mestu.

Rokometaši iz dežele suhe robe so imeli v prvih dvajsetih minutah v oblasti tekmece iz Prlekije. Po vodstvu 12:7 se jim je malenkostno ustavilo, tako da so se jim vinarji približali na dva gola (13:11).

V nadaljevanju tekme je vse minilo po notah izbrancev domačega trenerja Boruta Mačka. Ob polčasu je njihova prednost znova znašala pet golov (18:13), v drugem polčasu pa so povsem zasenčili tekmece in na koncu dosegli svojo najbolj prepričljivo zmago v dosedanjem delu lige NLB.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Ivan Laljek in Gašper Hrastnik z osmimi goli, v gostujoči pa Gal Cirar s šestimi in Gašper Pungartnik s petimi zadetki.

Liga NLB se bo nadaljevala 4. februarja prihodnje leto. Ribniška zasedba bo tedaj gostila Gorenje Velenje, ormoška pa bo gostovala v Mariboru.