15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Celje Pivovarna Laško - Sviš Ivančna Gorica 37:27

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 22. krogu lige NLB premagali Sviš Ivančno Gorico s 37:27 (22:12).

* Športna dvorana, gledalcev 750, sodnika: Kikel in Zupan.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Gaberšek, Strmljan 2, Knez 1, Mazej 1, Cokan 4 (2), Marguč 6 (3), Antonijević 1, Ivanković 2, Janc 5, Muhović 1, Žabić 2, Vlah 7, Martinović 4, Suholežnik 1.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Struna, Glavan, Bevec 1, Cirar 3, Justin 4, Abramović 7 (3), Kolarič 1, Tekavčič 4, Omahen 1 (1), Kutnar, Pirnat, Marojević 2, Sašek, Kompare 1, Košir 3 (2).
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (5), Sviš Ivančna Gorica 7 (6).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Sviš Ivančna Gorica 4 minute.

Celjski rokometaši strumno korakajo proti 26. naslovu državnih prvakov. Po zanesljivi zmagi nad tekmeci iz Ivančne Gorice imajo pred zadnjimi štirimi krogi še naprej štiri točke prednosti pred najbližjimi zasledovalci iz Trebnjega, ki so bili v današnjem lokalnem dvoboju boljši od Novomeščanov.

Izbranci celjskega stratega Alema Toskića so imeli le v uvodnih minutah nekaj težav z Dolenjci. Po zaostanku 2:4 so hitro dosegli pravo delovno temperaturo in v nadaljevanju povsem zagospodarili v dvorani v Štorah ter po golu Aleksa Vlaha v 26. minuti povedli z 19:8.

V začetku drugega polčasa so si priigrali najvišje vodstvo na tekmi (26:13), nato pa tekmo mirno pripeljali do končne zmage.

V štajerski ekipi sta bila najbolj učinkovita Aleks Vlah s sedmimi in Gal Marguč s šestimi goli, v dolenjski pa Marko Abramović s sedmimi in Matevž Tekavčič s štirimi zadetki.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila Slovenj Gradec.