15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Rokometašicam iz Izole prva polfinalna tekma v Ajdovščini

Rokometašice iz Izole so prve finalistke zaključnega turnirja za slovenski pokal v Ajdovščini. V današnji prvi polfinalni tekmi so premagale tekmice iz Logatca z 29:25 (11:14). Izola se bo v nedeljskem finalu pomerila z zmagovalko druge polfinalne tekme med Mlinotestom in Krimom Mercatorjem, ki se bo v dvorani Police pričela ob 19.30.

Rokometašice z Obale so šele v zadnjih desetih minutah zlomile odpor tekmic z Notranjske. Do 49. minute je bila tekma povsem odprta (20:20), nato pa so varovanke Boruta Hrena naredile delni izid 5:0 in povedle s 25:20. Lep kapital v golih so v sami končnici še oplemenitile in povedle s 27:21 ter se uvrstile v veliki finale.

Pri Trgu ABC Izoli je bila najbolj učinkovita Laura Cerovak z desetimi goli, po šest pa sta jih prispevali Ana Berzelak in Teja Treven. Pri Zvezdi iz Logatca sta Nika Simšič in Jana Košir dosegli po sedem zadetkov.