12°C / 14°C
13°C / 19°C

Koper - Dobova 29:25 (15:13)

Rokometaši Kopra so v 24. krogu lige NLB premagali Dobovo z 29:25 (15:13).

Dobova, Maribor in Krško nadaljujejo ogorčen boj za ohranitev prvoligaškega statusa, prvi dve ekipi pa imata točko več od Krškega. Dobova se bo v zadnjih dveh krogih pomerila z LL Grosist Slovanom in Krškim, Maribor s Slovenj Gradcem in Krko, Krško pa s Celjem Pivovarno Laško in Dobovo. Zadnjeuvrščeni ekipi bosta po koncu sezone svoje mesto prepustili Ljubljani in Škofljici, najboljšima ekipama v 1. B SRL.

Posavska ekipa se je na Obali nadejala "točk odrešitve", kljub srditemu boju za vsak košček igrišča pa jih ni osvojila. Do 37. minute, ko je minimalno zaostajala (17:18), je še držala stik s Koprom. Dvanajst minut kasneje je primanjkljaj že narasel na šest golov (18:24), njena usoda pa je bila tako zapečatena.

V domači ekipi so Matevž Žagar, Andraž Kete in Bor Breznikar dosegli po sedem golov, izkazal pa se je tudi vratar Marin Đurica s 15 obrambami. V zasedbi iz Dobove je bil najbolj učinkovit Ignjat Nešić z osmimi zadetki.

Zasedba iz Kopra bo v predzadnjem krogu gostovala v Trebnjem, ekipa iz Dobove pa bo gostila LL Grosist Slovan.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 150, sodnika: Smolko in Knez.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Žagar 7, Furlan, Poklar, Konjevič, Bekrić 3 (1), Moljk 1, Beganović, Vujović 3, Zugan, Sanabor 1, Marić, Makuc, Kete 7, Breznikar 7, Bratkovič.
* Dobova: Grudnik, Mlakar 1, Bogovič, Dizdar, Luzar, Pintar 5, Šukić 3, Latković 1, Mladkovič 3, Mlakar 2, Ferenčak, Kozolić, Tajnik 2, Grobelnik, Nešić 8 (1).
* Sedemmetrovke: Koper 1 (1), Dobova 3 (1).
* Izključitve: Koper 14, Dobova 4 minute.
* Rdeči karton: Vujović (53.).