6°C / 16°C
4°C / 16°C
6°C / 18°C

Krka - Slovenj Gradec 32:26

Rokometaši novomeške Krke so v 15. krogu lige NLB premagali Slovenj Gradec z 32:26 (14:12).

* Športna dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Žibret in Teršek.
* Krka: Blaževič, Rauh, Brajer, Bradeško 4, Matko 2, Rašo, Knavs 8 (1), Majstorović 3 (1), Vukić 1, Lončar, Grojzdek, Nosan 5, Kukman 2, Škrinjar, Stanojević 7, Avsec.
* Slovenj Gradec: Dobaj, Smolnikar, Starc 2, Lesjak, Yankovskyy 1, Bulovič, Komar, Majcen, Šol 4, Lampret 1, Levc, Cvetko 11 (4), Kotar 2, Štumpfl 4, Pelko, Velić 1.
* Sedemmetrovke: Krka 2 (2), Slovenj Gradec 5 (4).
* Izključitve: Krka 8, Slovenj Gradec 6 minut.
* Rdeči karton: /.

Dvoboj sosedov na lestvici je pripadel rokometašem Krke, ki so danes dosegli prvo zmago po dveh porazih. Na prvenstveni lestvici bodo začasno skočili na četrto mesto pred Riko Ribnico. Tudi Slovenj Gradec je pred tem na zadnjih petih tekmah vpisal tri zmage in dva poraza, a po današnjem porazu zdaj za Krko zaostajajo za dve točki.

Novomeščani so dvoboj pred domačimi navijači dobro odprli in kmalu povedli s 4:1. Rokometaši Krke so v prvem delu največ vodili za štiri gole. Prvič so do takšne prednosti prišli pri izidu 10:6 po golu Uroša Knavsa. Knavs je bil v prvem delu najbolj vroč, saj je dosegel kar polovico (7) golov Krke v prvem polčasu.

Šest minut pred iztekom prvega polčasa je Blaž Nosan obnovil prednost štirih zadetkov (12:8), a so se rokometaši iz Slovenj Gradca približali na le točko zaostanka, ko je dve minuti pred odmorom zadel Urban Starc. A domačini so do konca prvega dela zadržali svojo prednost in na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov (14:12).

V nadaljevanju je Krka nekaj časa ohranjala prednost dveh golov, preden je po zaslugi Marka Majstorovića obnovila najvišjo prednost štirih golov iz prvega polčasa. Po golu Veljka Stanojevića so domačini dobrih deset minut pred koncem povedli s že šestimi goli prednosti (25:19). Krka, ki je vodila skozi celoten dvoboj, do konca te prednosti ni zapravila.

Rok Cvetko (Slovenj Gradec) je bil z 11 goli najboljši strelec dvoboja. Za Krko je osem golov dosegel Knavs, sedem pa Stanojević. Pomemben člen današnje zmage dolenjske ekipe je bil tudi vratar Jure Blaževič, ki je zbral 18 obramb.

V naslednjem krogu bodo Novomeščani gostovali pri zadnjeuvrščenemu Krškemu, medtem ko bodo rokometaši Slovenj Gradca doma gostili ormoški Jeruzalem.