7°C / 17°C
5°C / 17°C
9°C / 18°C

Trimo Trebnje - Krško 33:24

Rokometaši trebanjskega Trima so v 15. krogu lige NLB premagali Krško s 33:24 (15:13).

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 300, sodnika: Marinkovič in Vidali.
* Trimo Trebnje: Grčo, Sredanović, Ristanović, Ćorsović 1, Didovič 1, Grbić, Miklavec 4 (2), Kotar 3 (1), Višček 2, Horvat 5, Potočnik 2, Pipp 3 (1), Redek 1, Radojković 2, Krešić, Jurečič 9 (3).
* Krško: Žitković, Kozole, Logar, Baznik 3, Košir 1, Resnik, Škafar, Sintič 6, Grobelnik, Javor 8 (1), Glaser, Šibanc 3 (2), Novak, Dragan, Romih 2, Dosedla 1 (1).
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 9 (7), Krško 6 (4).
* Izključitve: Trimo Trebnje 6, Krško 8 minut.

Za Trimo je to četrta zaporedna zmaga v državnem prvenstvu in bo zdaj začasno s tekmo več skočil na prvo mesto pred Celje Pivovarno Laško in Gorenje Velenje. Krško je zabeležil 11 poraz v sezoni in ostaja prikovan na dnu lestvice.

Čeprav so bili rokometaši Trima pred dvobojem izraziti favoriti, so se Krčani v Trebnjem na začetku tekme borili in bili kos svojemu nasprotniku. Skozi celoten prvi polčas sta si ekipi bili blizu. Najvišja prednost Trima so bili trije zadetki (11:8), sicer pa so lahko gledalci spremljali zelo izenačen in napet obračun.

Nekaj minut pred koncem prvega dela so se domačini spet malenkost oddaljili in prvi polčas dobili z dvema goloma prednosti (15:13). Krčani od sedme minute naprej na dvoboju niso več vodili, v nadaljevanju pa so popustili in niso bili več blizu favoriziranim domačinom.

Slabih 15 minut pred koncem se je Trebnje le odmaknilo na pet golov naskoka, potem ko je bil Marko Kotar natančnem s sedemmetrovke. Domačini so tempo stopnjevali in posledično višali svojo prednost, v 52. minuti so vodili že za osem (27:19). Tik pred koncem tekme so prišli tudi do svoje najvišje prednosti na tekmi, ko so povedli za deset.

Jan Jurečič je bil pri Trebnjem z devetimi goli najboljši strelec dvoboja. Za Krško je bil z osmimi najuspešnejši Alan Javor.

Krčani bodo v naslednjem krogu doma gostili Krko, ki je danes ugnala Slovenj Gradec z 32:26. Rokometaši Trima pa se bodo odpravili na gostovanje v Škofjo Loko.