Oblačno Humidity: 94%

LL Grosist Slovan - Dobova 20:23 (11:11)

Rokometaši iz Dobove so v 12. krogu lige NLB v gosteh premagali LL Grosist Slovan s 23:20 (11:11).

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 50, sodnika: Pukšič in Satler.
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević 3, Soršak 6, Serdinšek Ekart 1, Pintar, Stojnić 2, Tufegdžić 4 (3), Ranisavljević 1, Lipovac, Perić 2, Stopar 1, Pirnat, Jankovski, Sankovič, Turnšek.
* Dobova: Grudnik, Mlakar, Pandžić, Bogovič, Glogovšek, Dragan 3, Luzar 1, Šukić 4, Smiljanić 1, Latković 4, Mlakar 1, Ferenčak, Kozolić, Tajnik, Nešić 6, Beganovič 3 (2).
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 8 (3), Dobova 4 (2).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 16, Dobova 14 minut.

Igralci iz Posavja so bolje začeli obračun na Kodeljevem. V uvodnih dvajsetih minutah so povsem zasenčili Ljubljančane in povedli z 10:5. Izbranci domačega trenerja Borisa Denića so se po minuti odmora le zbrali, Aleksa Tufegdžić pa je v 29. minuti izenačil na 11:11.

Drugi polčas je bila preslikava prvega. Dobova je bila večji del v prednosti, v 51. minuti je vodila z 21:18. V končnici dvoboja ji je domača zasedba, ki je med tekmo zastreljala kar pet sedemmetrovk, povsem zadihala za ovratnik in po golu Žige Stoparja v 57. minuti izenačila na 20:20. Prelomni trenutki dvoboja so minili v znamenju gostov, ki so naredili delni izid 3:0 in dosegli tretjo zmago v tej sezoni.

V ekipi iz Dobove je bil najbolj učinkovit Ignjat Nešić, v ljubljanski pa Jaka Soršak. Oba sta dosegla po šest golov.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, ekipa iz Dobove pa bo gostila Krško.