Oblačno Humidity: 84%

Novomeški rokometaši brez težav v tretji krog evropskega pokala

Dolenjski rokometaši so temelje za napredovanje postavili že pred tednom dni na Baltiku po zanesljivi zmagi z devetimi goli. Na današnji povratni tekmi so imeli v prvem polčasu nekaj težav z Estonci, v drugem pa so le strli njihov odpor in se zasluženo uvrstili v naslednji krog.

Novomeščani so tekmo odprli z vodstvom 6:3, nato pa zaigrali malce zmedeno in tekmecem dovolili, da so izenačili na 7:7. Do konca polčasa se je odvijal enakovreden boj, domači rokometaši pa so tik pred odhodom na veliki odmor povedli s 13:10.

Druga polovica tekme je minila v absolutnem znamenju izbrancev domačega trenerja Mirka Skoka, ki so bili v vseh elementih igre za razred boljši od tekmecev z Baltika, v svojem premiernem nastopu na mednarodni sceni pa so si tudi zasluženo izborili napredovanje v naslednji krog.

V novomeški ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Marko Majstorović z osmimi in Gašper Horvat s šestimi goli, medtem ko je vratar Jure Blaževič zbral 12 obramb.

* Dvorana Marof, gledalcev 250, sodnika: Rauchs in Linster (oba Luksemburg).
* Krka: Rauh 1, Blaževič, Bradeško, Avsec 3, Majstorović 8 (1), Vukić 2 (2), Stanojević 3, Zajc 4, Nikolić 2, Brajer, Lavrič, Kukman 2, Matko, Derganc 2 (1), Horvat 6.
* Viljandi: Ots, Parik, A. Pertelson 3, Koovit 2, Drogin 2, M. Varik 3, Koks 5 (1), Maasalu 3, Braun 2, Ots 1, Basarab 2, Liinsoo, J. Varik, J. Pertelson 1, Voika 1.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (4), Viljandi 1 (1).
* Izključitve: Krka 8, Viljandi 8 minut.