Oblačno Humidity: 77%

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so premagali Škofljico z 29:28

Ormoška ekipa je po dramatični končnici dosegla četrto zmago in je po nepolnem krogu na visokem četrtem mestu, Škofljica pa je na sredini razpredelnice v 14-članski ligi NLB. Junak dvoboja na Hardeku je bil izkušeni krilni rokometaš domače zasedbe Tadej Sok, v izdihljajih tekme strelec zmagovitega gola za končno zmago z 29:28.

V Prlekiji se je od prve do zadnje minute prašilo na vse strani. V prvi polovici tekme je celo bolje kazalo izbrancem gostujočega trenerja Aleša Repine, ki so dvakrat povedli za štiri gole (13:9 in 14:10).

Gosti iz predmestja Ljubljane so bili v vodstvu do sredine drugega polčasa, ko so jih Ormožani ujeli in izenačili na 21:21. Od tedaj naprej se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, v odločilnih trenutkih dvoboja pa so bili bolj zbrani domači rokometaši.

Junak dvoboja Sok je dosegel šest golov, Teo Pulek pa je za zmago prispeval pet zadetkov. Pri gostih je Žan Krese dosegel šest, Luka Kljun pa pet golov.

Ormoška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, ekipa s Škofljice pa v Kopru.

* Dvorana Hardek, gledalcev 600, sodnika: Humek in Škvarč.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Munda 1, Bogadi, Sok 6 (4), Vincek, Žuran 2, G. Hebar 3, M. Hebar 2, Šulek 5, Blagotinšek 1, Pungartnik 1, Krabonja, Kolmančič 4, Jerenec 4.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Dolinšek Kogoj, Kljun 5, Regner, Levstek 1, Gliha 1, Rot 4, Lešek 2, Krese 6 (5), Nosan 3, Šnajdar, Etling, Pangerc 3, Drnovšek 2, Rot 1.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Škofljica 5 (5).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 8, Škofljica 16 minut.
* Rdeči karton: Etling (60.).