15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško premagali Ljubljano s 34:23 (17:11)

Rokometaši iz Celja so po treh porazih proti domačim tekmecem iz Trebnjega ter mednarodnim iz danskega Gudmeja in portugalskega Porta ter neodločenem izidu proti Ivančni Gorici danes končali "črni niz" in brez večjih težav premagali povratnike na prvoligaško sceno iz Ljubljane.

Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so pred dnevi doživeli pravi šok v svojem Zlatorogu, potem ko so v zadnjih dvajsetih minutah zapravili kar osem golov prednosti in za zadetek izgubili proti prvakom Portugalske. V današnjem obračunu je bilo vse v njihovem znamenju, že v 18. minuti je njihova prednost znašala sedem golov (11:4), ob koncu polčasa pa šest golov (17:11).

V drugi polovici tekme niso igrali tako zagnano, že čez nekaj dni jih namreč v Nemčiji čaka izjemno zahteven mednarodni obračun proti letošnjim zmagovalcem lige prvakov iz Magdeburga.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tim Cokan z devetimi, v ljubljanski pa Vid Lukman s štirimi goli.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ljubljanska pa bo gostila Gorenje Velenje.

• Dvorana Zlatorog, gledalcev 400, sodnika: Marinkovič in Vidali.
  • Celje Pivovarna Laško: Mesarec, Zaponšek, Gaberšek, Perić 4 (2), Krečič, Cokan 9 (2), Antonijević 4, Ivanković 1, Janc 1, Gregorič 4, Muhović, Milićević 4, Kačičnik 2, Žabić 1, Dodić 1, Mlakar 3.
  • Ljubljana: Logar, Gaberc, V. Lukman 4, Jaklič 2, Novak 1, Brulec 2, Kmetič, Nosan, Kamnikar 2, Makivić 3, Kamenicki 2, J. Lukman 3, Pernovšek 1, Gombač 1, Tomšič 1 (1), Ključanin 1.
  • Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Ljubljana 5 (1).
  • Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Ljubljana 6 minut.
  • Rdeči karton: Nosan (60.).