12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so doma premagali Krko s 37:32

Sosedski obračun na lestvici med tretjeuvrščenimi Celjani in četrtouvrščenimi Novomeščani je ponudil z zmago domačinov. Celjani so dosegli 17. zmago v sezoni, tretjo zaporedno in se s 35 točkami utrdili na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Krka je doživela šesti poraz in ostaja četrta (28 točk).

Domači rokometaši so tekmo odprli z vodstvom 3:0. Po slabih desetih minutah je bilo po golu Uroša Milićevića že 6:1. Kljub temu so se Novomeščani približali le na gol zaostanka, ko je na 10:11 znižal Marko Nikolić. A rokometaši iz knežjega mesta so še naprej držali prednost, ob polčasu so vodili za dva gola.

Tudi po odmoru so bili Celjani vseskozi v ospredju. Sprva so prednost nekoliko povišali, a so rokometaši Krke znova prišli na -2 (19:21). Dobrih 15 minut do konca je bilo vodstvo Celja zopet na +5 (25:20). Deset minut pred koncem je Tim Cokan zadel za +6 pri 30:24, kar je pomenilo varen zaključek tekme za celjsko moštvo.

Cokan je bil pri Celjanih najuspešnejši z osmimi zadetki, po šest sta jih pristavila Milićević in Filip Rakita. Pri Krki je pet zadetkov dosegel Marko Majstorović.

V naslednjem krogu bodo Celjani gostovali pri Urbanscape Loki, Krka pa bo doma gostila Gorenje Velenje.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 423, sodnika: Hotko, Miklavčič.
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Jelen 1, Perić, Marguč, Mazej 1, Cokan 8 (4), Ćirović 1, Antonijević 5, Janc 4, Milićević 6, Korže Lesjak, Malović 1, Žabić 4, Mlakar, Rakita 6.
* Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško 1, Majstorović 5 (2), Muhič 2, L. Rašo, Vukić 2, Stanojević 4, D. Rašo 4, Zajc 4, Nikolić 2, Lavrič, Kukman 2, Matko 3, Horvat 3.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Krka 3 (2)
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Krka 4 minute.
* Rdeči karton: Matko (17.).