Oblačno Humidity: 79%

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so doma premagali Slovenj Gradec s 38:23

Varovanci Alema Toskića so zabeležili šesto zmago v sezoni in se z 12 točkami ob tekmi manj vodilnima Gorenju iz Velenja ter Trimu iz Trebnjega približali na dve točki. Slovenjgradčani ostajajo v spodnjem domu lestvice s petimi osvojenimi točkami.

Korošci so v Zlatorogu bolje začeli dvoboj in hitro povedli s 3:1, vodili pa vse do izida 7:6. Nato so domači le počasi prevzeli nadzor nad dogajanjem na parketu in z delnim izidom 5:0 v 25. minuti povedli za šest golov (15:9).

Po 30 minutah je bilo na semaforju 19:12 za domače, ki pa so ob koncu prvega polčasa ostali brez Vukašina Antonijevića. Ta je zaradi udarca v glavo prejel rdeč karton.

Domači so v prvih desetih minutah drugega dela prednost še oplemenitili in po golu Stefana Žabića povedli z dvomestno razliko (26:16). Dvoboj je bil že nekaj časa odločen, domači pa so do konca dvoboja prednost povišali na 15 golov in zabeležili najvišjo zmago v sezoni.

Luka Perić je za Celjane dosegel devet golov, sedem jih je prispeval še Mitja Janc. Pri gostih je Rok Cvetko zbral šest golov.

V naslednjem krogu bodo Celjani 11. novembra gostovali pri Krki, Slovenjgradčani pa bodo isti dan doma igrali proti Gorenju.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 500, sodnika: Smolko, Knez.
* Celje Pivovarna Laško: Mesarec, Zaponšek, Gaberšek, Perić 9 (4), Marguč 3 (2), Mazej 3, Krečič 4, Antonijević, Ivanković 2, Janc 7, Gregorič 1, Milićević 4, Kačičnik 1, Korže Lesjak 1, Žabić 2, Malović 1.
* Slovenj Gradec: Leben, Marković, Smolnikar, Cvetko 6 (1), Milenković 2, Majcen, Štaleker 1 (1), Levc, Šol 2, Kotar 4, Svečko 1, Pandev 1, Eskeričić 4, Starc, Štumpfl 2, Jankovski.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (6), Slovenj Gradec 7 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12, Slovenj Gradec 10 minut.
* Rdeč karton: Antonijević (30.).