Oblačno Humidity: 85%

Rokometaši Urbanscape Loke so v gosteh premagali Ljubljano z 31:26

Urbanscape Loka je na gostovanju v prestolnici prišla do druge zaporedne zmage, skupno pa tretje v sezoni, s čimer je na lestvici na desetem mestu preskočila Slovenj Gradec (tekma manj). Ljubljana ostaja na predzadnjem mestu z eno zmago oziroma dvema osvojenima točkama, kar je več le od zadnje Dobove, ki je brez točk.

Dvoboj so bolje začeli Ljubljančani, ki so po 15 minutah na krilih Matevža Jakliča in Jureta Lukmana vodili z 8:4. Le pet minut je trajalo, da so gosti izenačili prek Matevža Jesenka na 9:9, do polčasa pa so celo prišli do gola naskoka.

V drugem delu so Škofjeločani nadaljevali podobno, kot so končali prvega, in povedli za tri gole (16:13). Domači so za nameček ostali še brez Jakliča, ki je v 44. minuti prejel rdeči karton.

Moštvo iz prestolnice se je nekajkrat približalo na vsega gol zaostanka, nazadnje pri 23:24, a so si gostje s štirimi zaporednimi zadetki le zagotovili nekoliko bolj mirno končnico na poti do zmage.

Pri gostih sta izstopala Mirko Latković ter Matevž Jesenko z osmimi goli, Jaka Soršak jih je dodal šest. Pri domačih se je Jure Lukman ustavil pri šestih golih, pet jih je prispeval še Jan Kamnikar.

Ljubljano v naslednjem krogu 11. novembra čaka mestni derbi proti Grosistu Slovanu, medtem ko bo Loka isti dan gostila Riko Ribnico.

* Dvorana na Galjevici, gledalcev 111, sodnika: Deržek, Lesar.
* Ljubljana: Logar, Gaberc, V. Lukman, Vrbinc, Jaklič 4 (1), Novak 3, Brulec 1, Nosan, Kamnikar 5, Makivić 1, Kamenicki 3 (1), J. Lukman 6 (1), Pernovšek 1 (1), Gombač, Tomšič 1 (1), Ključanin 1.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 6, Dolenc, Mihelič, Latković 8, Mali 1, A. Jesenko 1 (1), Starman, Stopar 1, Lokar 2, M. Jesenko 8 (2), Strehar, Šilc, Bulovič 3, Atanasov 1.
* Sedemmetrovke: Ljubljana 7 (5), Urbanscape Loka 4 (3).
* Izključitve: Ljubljana 8, Urbanscape Loka 12 minut.
* Rdeči karton: Jaklič (44.).