Oblačno Humidity: 92%
12°C

Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so premagali ekipo Grosista Slovana s 27:21

Sviš Ivančna Gorica tudi po sedmi odigrani tekmi vztraja v zgornji polovici razpredelnice. Po četrti zmagi je z devetimi točkami vsaj začasno skočila na peto mesto, medtem ko ljubljanska zasedba ostaja na 12. mestu z vsega tremi osvojenimi točkami po osmih tekmah.

Čeprav se je sprva zdelo, da bo prvi del minil povsem izenačeno, so domači v zadnjih desetih minutah prvega polčasa pred polnimi tribunami dvorane OŠ Stična z delnim izidom 7:2 na odmor odšli s prednostjo petih golov (14:9).

Izstopala sta predvsem Andraž Justin s štirimi in Marko Marojević s tremi goli. V drugem delu ju je učinkovito nadomestil Janez Grum, ki je domači zasedbi pomagal do vodstva za osem golov pri 19:11.

To je bilo dovolj za mirno končnico Sviša, ki je do konca dvoboja ohranil šest golov naskoka. Grum je dosegel šest golov, Marojević pet, pri gostih pa je šest zadetkov prispeval Izidor Budja.

Ivančno Gorico v naslednjem krogu 11. novembra čaka gostujoča tekma proti Jeruzalemu Ormožu, medtem ko bo Slovan isti dan v mestnem derbiju gostoval pri Ljubljani.

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 648, sodnika: Miklavčič, Hotko.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 4, Justin 4 (1), Tekavčič 2, Stopar 1, Omahen, Kutnar 1, Pirnat 1, Grum 6, Marojević 5, Bradač, Korošec 1, Kompare, Košir 1 (1), Vidmar 1.
* Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić, Stegel, Balažic, Grojzdek, Gačević 1, Poje 2, Stojnić 1, Pipp 5 (1), Kovačevič 1, Lipovac 3, Pirnat 2, Budja 6, Nenadić, Kovačec.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 4 (2), Grosist Slovan 2 (1).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 6, Grosist Slovan 8 minut.