5°C / 17°C
7°C / 15°C
10°C / 18°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so premagali Gorenje Velenje z 29:27

Celjani so na osrednji tekmi petega kroga lige NLB premagali državne prvake iz Velenja. Po četrti zmagi in neodločenem izidu so še naprej na prvem mestu na razpredelnici, medtem ko so Velenjčani drugič zaporedoma ostali praznih rok. Pred dnevi so jih v njihovi Rdeči dvorani premagali tudi Trebanjci.

V prvem polčasu je bila tekma enakovredna le v uvodnih minutah, nato pa so na parketu dvorane Zlatorog zagospodarili rokometaši iz mesta grofov. Pri izidu 3:3 so naredili delni izid 4:0 in v 13. minuti povedi s 7:3, tako da je gostujoči trener Zoran Jovičić zahteval svojo prvo minuto odmora.

A ta ni spremenila razmerja moči na igrišču, Celjani so bili še naprej bolj kreativni v napadu in trdnejši v obrambi. Po golu Andraža Makuca so v 18. minuti povedli z 11:5, deset minut kasneje pa je njihova prednost narasla že na +7 (17:10), potem ko je zadel ukrajinski krožni napadalec Oleksander Onufrijenko.

Igralci iz Šaleške doline so v drugem polčasu prikazali veliko boljšo predstavo. Po zaostanku šestih golov ob polčasu (12:18) so v 41. minuti več kot prepolovili visok primanjkljaj in se približali na dva gola (18:20). Celjanov ni zajela panika, v naslednjih dveh minutah so naredili delni izid 2:0 in povedli z 22:18.

Velenjčani so v prelomnih trenutkih dvoboja skušali doseči preobrat, a jim ni uspelo. Zapravili so kar nekaj priložnosti za znižanje na gol zaostanka (to jim je uspelo šele 30 sekund pred koncem), v drugi polovici tekme ne več tako suvereni Celjani pa so s pravočasno doseženimi goli le osvojili obe točki in zadržali prvo mesto na razpredelnici.

Pri Celjanih je bil najbolj učinkovit Luka Perić s šestimi goli, Tadej Mazej in Uroš Miličević sta dosegla po pet zadetkov. Pri Velenjčanih je Tine Poklar dosegel sedem, Tilen Sokolič pa šest golov.

Velenjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Mistreal Krško (5. oktober), celjska pa Koper (6. oktober).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 2000, sodnika: Sok in Lah.
* Celje Pivovarna Laško: Češek, Gaberšek, Perić 6 (1), Marguč 2 (1), Mazej 5, Bognar, Belej 1, Antonijević 2, Onufrijenko 3, Milićević 5, Ćirović, Malović, Makuc 3, Hurtado Vergara, Mlakar 2 (1), Rakita.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Velić, Pipp 3, Matanović 2, Jezernik, Maričić, Drobež 4, Poklar 7 (1), Starman, Tatar, Sokolič 6 (2), Blagotinšek 1, Slatinek Jovičič 3, Jankovski 1, Lončarić.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Gorenje Velenje 3 (3).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Gorenje Velenje 4 minute.