7°C / 15°C
12°C / 14°C
10°C / 18°C

Rokometaši Trima iz Trebnjega so vpremagali Misteral Krško s 27:22

Trebanjci so doslej v novi sezoni vpisali dve zmagi in dva poraza, so pa v tekmo krenili z lepo popotnico, saj so nazadnje v gosteh ugnali aktualne prvake iz Velenja. Krčani, povratniki v prvo ligo, so na uvodnih štirih tekmah enkrat zmagali.

Trimo je po tretji zmagi zdaj skočil na četrto mesto prvenstvene lestvice s šestimi točkami, za vodilnimi Celjani zaostaja za tri točke. Krčani po četrtem porazu ostajajo na dnu lestvice z dvema točkama.

Trebanjci so hitro prevzeli pobudo na domačem terenu (6:2), a se gostje niso tako hitro predali. Vrnili so se v igro, pri izidu 8:7 pa tudi sami povedli. Do polčasa je sledil povsem izenačen obračun, ekipi sta tudi na odmor odšli rezultatsko poravnani.

Tudi v uvodnih minutah drugega dela sta bili ekipi enakovredni, Trebanjci pa so nato znova le zaigrali bolje in začeli zadevati, tako da so imeli dobrih pet minut pred koncem pet golov naskoka (25:20). To pa je bila dovolj velika prednost, da so jo varno zadržali do konca.

Pri domačih je Timotej Grmšek dosegel pet golov, po štiri sta jih dodala Jan Jurečič in Marko Kotar. Pri gostih iz Posavja je bil z osmimi goli najboljši Andrej Yankovskyy, Luka Stanojlović pa je zabeležil 16 obramb.

Trebanjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, ekipa iz Krškega pa v Velenju. Obe tekmi bosta 5. oktobra.

* Dvorana OŠ, gledalcev 200, sodnika: Marko Pirc in Matjaž Pirc.
* Trimo Trebnje: Skledar, Lesjak, Višček 1, Didovič 2, Jurečič 4 (1), Latković 1, Pipp, Soršak 1, Kotar 4, Smolič, Miklavec 1 (1), Guček 1 (1), Grmšek 5, Grbić 1, Cingesar 3, Nešić 3.
* Misteral Krško: Zupančič, Stanojlović, Sredanović, Colner, Sobotič 2, Pintar, Hočevar, Resnik, Sikošek Pelko 3, Romih, Ferenčak 1, Stevović 3, Yankovskyy 8 (3), Baznik 1, Dosedla 3, Dragan 1.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 8 (3), Misteral Krško 4 (3).
* Izključitve: Trimo Trebnje 12, Misteral Krško 14 minut.