10°C / 14°C
9°C / 14°C
11°C / 15°C

Riko Ribnica - Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica 31:32

Rokometaši iz Ivančne Gorice so v 4. krogu lige NLB v gosteh premagali Riko Ribnico z 32:31 (20:16).

Rokometaši iz Ivančne Gorice so v Ribnici osvojili prvi par točk v tej sezoni, Ribničani pa so doživeli drugi poraz v ligi NLB.

V deželi suhe robe je bila tekma izenačena do izida 8:8, nato pa so pobudo prevzeli gosti. V 23. minuti so po golu Aljaža Kutnarja povedli s 17:11, štiri minute kasneje pa je Domen Košir povišal na 20:13.

A gostitelji so v končnici prvega polčasa le strnili svoje vrste in se po delnem izidu 3:0 na veliki odmor odpravili z zaostankom štirih golov (16:20).

V drugem polčasu so se izbranci domačega trenerja Boruta Mačka pognali v odprt lov na goste, a se jim ni izšlo. V 58. minuti so se po golu Žana Žagarja približali na gol zaostanka (31:32), v živčni in razburljivi končnici pa sta točki vendarle odšli v Ivančno Gorico.

Pri gostih je bil najbolj učinkovit Andraž Justin z osmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Jaka Glavan z 12 obrambami. Pri domačih so Žagar, Nikola Stefanović in Uroš Knavs dosegli po šest zadetkov.

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, ekipa iz Ivančne Gorice bo gostila Urbanscape Loko. Obe tekmi bosta 2. oktobra.

• ŠC Ribnica, gledalcev 250, sodnika: Kavalar in Žitnik.
  • Riko Ribnica: Braunović, Jelenovič, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 4, Mihelič 2, Gorenc, Žagar 6, Javor, Stefanović 6, Begić Zbačnik 1, Skol, Begić 2, Nosan, Đekić 4, Knavs 6 (4).
  • Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Justin 8 (5), Kolarič 1, Tekavčič 3, Stopar 2, Klemenčič 2, Ravnikar, Kutnar 2, Pirnat, Grum 3, Bradač, Korošec 5, Ključanin 5, Kompare, Košir 1.
  • Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (4), Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica 5 (5).
  • Izključitve: Riko Ribnica 6, Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica 4 minute.
  • Rdeči karton: Nosan (40.).