10°C / 14°C
9°C / 14°C
11°C / 15°C

V Ormožu zmaga Korošcev

Rokometaši Slovenj Gradca so v 4. krogu lige NLB v gosteh premagali Jeruzalem Ormož z 32:30 (17:15).

Obračun v dvorani Hardek se je končal z zmago Korošcev, ki so se po tretji zmagi po številu točk izenačili z drugouvrščenimi Ljubljančani.

Izbranci gostujočega trenerja Žige Lesjaka so narekovali ritem v prvi polovici tekme in si nekajkrat priigrali štiri gole prednosti. Prvič so s to razliko povedli v 18. minuti (11:7), zadnjič pa pet minut kasneje (14:10). A Prleki so zaostanek hitro prepolovili, z zaostankom dveh golov so se odpravili tudi na veliki odmor (15:17).

Srčni Ormožani so v 36. minuti povsem zadihali za ovratnik Korošcem (18:19), ki pa so v nadaljevanju strnili svoje vrste in jim hitro ušli na tri gole (19:22). Varovanci domačega trenerja Saša Praprotnika so v končnici skušali tekmo postaviti na glavo, nekajkrat so se približali na gol zaostanka, na koncu pa so ostali praznih rok.

Pri Korošcih sta bila najbolj učinkovita Rok Cvetko s sedmimi in Kristijan Eskeričić s petimi zadetki, pri Prlekih pa je odstopal Filip Jerenec, ki je zabil kar 11 golov.

Ekipa iz Ormoža bo v prihodnjem krogu gostovala v Ljubljani, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostila Riko Ribnico. Obe tekmi bosta 2. oktobra.

• Dvorana Hardek, gledalcev 650, sodnika: Humek in Škvarč.
  • Jeruzalem Ormož: Ranfl, Zemljič, Mlač Černe, Munda 3, Bogadi, Sok 2, Vincek, M. Hebar 6 (4), Šulek 3, G. Hebar, Lukman 2, Korže Lesjak, Pungartnik 3, Krabonja, Jerenec 11, Škrinjar.
  • Slovenj Gradec: Leben, Čudić, Rantah 1, Cvetko 7 (2), Milenković 4, Karlaš, Levc 3, Šol 1, Svečko 3, Potočnik 1, Pandev 2, Eskeričić 5, Kačičnik 2 (2), Saleznik, Lampret 2, Štumpfl 1.
  • Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Slovenj Gradec 5 (4).
  • Izključitve: Jeruzalem Ormož 12, Slovenj Gradec 12 minut.
  • Rdeči karton: Vincek (42.).