10°C / 14°C
9°C / 14°C
11°C / 15°C

Krka - Celje Pivovarna Laško 30:31

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. krogu lige NLB v gosteh premagali Krko z 31:30 (13:15).

"Mali derbi" kroga v Novem mestu - osrednja tekma je bila v petek v Rdeči dvorani med Velenjčani in Trebanjci - se je končal z zmago rokometašev iz Celja, ki so zadržali prvo mesto na razpredelnici.

Obračun v dvorani Marof so bolje pričeli gosti, ki so si hitro priigrali dva gola prednosti, po njihovem vodstvu 7:5 v 12. minuti pa so pobudo prevzeli izbranci domačega trenerja Mirka Skoka ter pet minut kasneje po delnem izidu 4:0 povedli z 9:7.

Po obdobju enakovredne igre so gostitelji znova nekoliko bolj odločno pohodili stopalko za plin v zadnjem delu prvega polčasa, ko so si priigrali tudi najvišjo prednost (13:10 in 15:12).

Izbranci portugalskega Paula Pereire iz Celja so drugi polčas odprli z delnim izidom 3:0 ter vodstvom 16:15, a so jim Dolenjci v 38. minuti znova ušli na +3 (19:16). Nato so Štajerci znova strnili svoje vrste in po golu Luke Perića v 47. minuti izenačili na 22:22.

V razburljivi in izenačeni končnici so si 26-kratni slovenski prvaki iz Celja v 54. minuti priigrali dva gola prednosti (26:24), dobro minuto pred koncem pa tri (30:27).

A gostitelji so v zadnji minuti po golih Klemna Matka, Vojislava Vukića in Leona Raša izenačili na 30:30, Celjanom pa je zmago prinesel - tako kot že na nekaterih prejšnjih tekmah - Perić, ki je zadel za končno zmago z 31:30.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Tadej Mazej s sedmimi in Mlakar s šestimi goli, v novomeški pa Vukić s sedmimi in Jernej Avsec s šestimi zadetki.

Zasedba iz Novega mesta bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, celjska bo gostila Gorenje Velenje. Obe tekmi bosta 2. oktobra.