10°C / 14°C
9°C / 14°C
11°C / 15°C

Zmaga Urbanscape Loke

Rokometaši Urbanscapa Loke so v 4. krogu lige NLB premagali Koper s 25:24 (13:13).

V začetku prvega polčasa je bila rahla pobuda na strani Primorcev, ki so si trikrat priigrali prednost dveh golov (7:5, 8:6 in 9:7), a Škofjeločani so primanjkljaj v zadetkih hitro nevtralizirali.

Izbranci domačega trenerja Ivana Vajdla so sredi drugega polčasa dvignili raven svoje igre in si priigrali štiri gole prednosti (22:18).

V prelomnih trenutkih dvoboja niso zapravili lepega kapitala, goste z Obale so do zadnjega zvoka sirene imeli pod rezultatskim nadzorom ter po "senzacionalnem" uvodnem remiju proti prvakom iz Velenja osvojili prvi par točk v sezoni 2024/25.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Andrej Dolenc s sedmimi in Aljaž Jesenko s šestimi goli, v gostujoči pa Amir Bašić s šestimi zadetki.

Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu v Stični gostovala pri ekipi iz Ivančne Gorice, koprska bo gostila Krko. Obe tekmi bosta 2. oktobra.

• Dvorana Poden, gledalcev 190, sodnika: Čretnik in Turnšek.
  • Urbanscape Loka: Grudnik, Juričan, Stopar 1, Dolenc 7 (4), Ribić, Mali 1, Poje 1, Peternel, A. Jesenko 6, Kocbek 3, Strehar, Batagelj 3, M. Jesenko 1, Lokar, Hriberšek 2, Šebalj.
  • Koper: Morato, Đurica, Lampe, Kligl 1, Pajer, Purić 3, Bašić 6, Konjevič 1, Bekrić 5, Moljk, Furlan, Kovačevič 2 (2), Muminović 1, Zugan 5.
  • Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (4), Koper 5 (2).
  • Izključitve: Urbanscape Loka 6, Koper 10 minut.