11°C / 14°C
8°C / 13°C
5°C / 13°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so premagali Koper s 43:24

Celjska zasedba je po peti zmagi zadržala prvo mesto na razpredelnici. Po Jeruzalemu Ormožu, Urbanscape Loki, Krki in Gorenju Velenju je na kolena položila še Koper, po šestih krogih ima točko več od drugouvrščenega LL Grosist Slovana. Koper (ob tekmi manj) z vsega dvema točkama ostaja na predzadnjem mestu v ligi NLB.

Igralci iz knežjega mesta so temelje za zmago postavili že v prvi polovici tekme, ko so v vseh elementih rokometne igre zasenčili tekmece z Obale. Že v 20. minuti so si priigrali prednost devetih golov (17:8), tolikšno zalogo so imeli tudi ob odhodu na veliki odmor (22:13).

V drugem polčasu se je prepad med ekipama še povečal. Bila je to prava igra mačke z mišjo v režiji izbrancev portugalskega strokovnjaka na celjski klopi Paula Pereire, ki so največ vodili za 20 golov (41:21 in 42:22).

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Mai Marguč z enajstimi in Luka Perić s sedmimi goli, v bledi koprski ekipi pa Amir Bašić s sedmimi zadetki.

Celjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v gosteh pomerila z ekipo iz Ivančne Gorice, koprska bo gostila Gorenje Velenje. Obe tekmi bosta 12. oktobra.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 670, sodnika: Kikel in Zupan.
* Celje Pivovarna Laško: Češek, Gaberšek 1, Perić 7, Marguč 11 (3), Mazej 3, Bognar 2, Belej 4, Antonijević 1, Onufrijenko 1, Milićević 1, Ćirović, Malović 1, Makuc 5, Hurtado Vergara 2, Mlakar, Rakita 4 (1).
* Koper: Morato, Lampe, Kligl 1 (1), Pajer 1, Purić 4, Hrovatin, Bašić 7, Slama, Tepić, Konjevič, Bekrić, Moljk 1, Furlan, Kovačevič 2 (1), Muminović 4, Zugan 4.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Koper 2 (2).
* Izključitev: Celje Pivovarna Laško 6, Koper 8 minut.