12°C / 16°C
11°C / 16°C
10°C / 16°C

Rokometaši Krke so premagali Sviš Cugelj okna Ivančno Gorico s 26:20

Dolenjski obračun v dvorani Marof se je končal z zmago favorizirane domače zasedbe iz Novega mesta. Izbranci domačega trenerja Mirka Skoka so vodili od prve do zadnje minute, predvsem sijajno pa so zaigrali v končnicah obeh polčasov.

V zaključku prvega so gostom iz Ivančne Gorice ušli na šest golov (15:9), v končnici tekme pa so se, potem ko so gosti znižali na 18:22, sijajno odzvali in si tik pred zadnjim zvokom sirene priigrali najvišje vodstvo osmih golov (26:18).

V domači ekipi, ki se je izkazala s kolektivno predstavo, sta Marko Nikolić in Tilen Kukman dosegla po pet golov, najbolj učinkovit igralec tekme pa je bil gostujoči Janez Grum z osmimi zadetki.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, zasedba iz Ivančne Gorice bo gostila Celje Pivovarno Laško.

* Dvorana Marof, gledalcev 253, sodnika: Kavalar in Žitnik.
* Krka: Šalamon, Blaževič, Avsec 2, Cirar 1, Rašo 3, Gliha, Ščuka 2, Vukić 4, Stanojević 1, Rašo 2, Zajc, Nikolić 5, Lavrič, Kukman 5 (1), Matko, Derganc 1 (1).
* Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Justin 2, Kolarič, Stopar 1, Klemenčič 1 (1), Ravnikar, Kutnar 2, Pirnat, Grum 8, Bradač, Korošec 2, Ključanin 2, Kompare, Košir 2, Erčulj.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (2), Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica 5 (1).
* Izključitve: Krka 8, Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica 8 minut.