11°C / 15°C
10°C / 15°C
10°C / 17°C

Rokometaši trebanjskega Trima so v gosteh premagali Jeruzalem Ormož s 26:25

Trebanjci so na vročem gostovanju v Prlekiji dosegli četrto zmago v ligi NLB, Jeruzalem Ormož pa je doživel četrti poraz.

Večji del prvega polčasa je minil v povsem enakovredni predstavi, nobena ekipa si ni priigrala več kot dva gola prednosti, ki pa ga je nasprotna dokaj hitro nevtralizirala. Dolenjska zasedba je na veliki odmor odšla z vodstvom dveh golov (12:10), v začetku drugega pa je prednost podvojila (14:10).

Srčni Ormožani so se v nadaljevanju trudili po svojih najboljših močeh in s nekajkrat približali na dva gola zaostanka (12:14, 13:15, 14:16, 16:18), a so jim Trebanjci po golu Jana Jurečiča v 47. minuti ušli na pet (22:17). Gosti so v prelomnih trenutkih dvoboja nekoliko popustili, po vodstvu 26:22 v 59. minuti so v zadnji prejeli kar tri gole, svoje zmage pa niso ogrozili.

Pri Trebanjcih je bil najbolj učinkovit Jurečič s sedmimi goli, reprezentančni vratar Urban Lesjak pa je zbral 12 obramb. Pri Ormožanih je Tadej Sok dosegel osem zadetkov, vratar Aleš Zemljič pa je zaustavil 12 strelov.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, trebanjska pa bo gostila Riko Ribnico.

* Dvorana Hardek, gledalcev 620, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Zemljič, Mlač Černe, Munda, Bogadi, Sok 8 (6), Vincek, M. Hebar, Šulek 4, G. Hebar 2, Lukman 5, Korže Lesjak, Pungartnik 2, Krabonja, Jerenec 4, Škrinjar.
* Trimo Trebnje: Skledar, Lesjak, Višček 1, Didovič 1, Jurečič 7 (1), Latković, Pipp, Soršak 4, Kotar, Miklavec 2, Guček 1 (1), Grmšek 2, Grbić 2, Cingesar 2, Nešić, Krešić 4.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 6 (6), Trimo Trebnje 3 (2).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Trimo Trebnje 6 minut.