14°C / 17°C
12°C / 16°C
11°C / 16°C
10°C / 16°C

Rokometaši Urbanscapa Loke in Slovenj Gradca so se razšli z neodločenim izidom 25:25

V dvorani Poden se je od prve do zadnje minute prašilo na vse strani, v dramatični končnici pa so se Škofjeločani in Slovenjgradčani razšli z neodločenim izidom.

Koroška ekipa po štirih zmagah, neodločenem izidu in porazu ostaja na visokem tretjem mestu, škofjeloška ekipa pa je že tretjič v tej sezoni remizirala.

V prvi polovici tekme je bila rahla pobuda na strani gostujoče zasedbe, ki je nekajkrat povedla za tri gole (10:7, 13:10 in 14:11). Gorenjska ekipa je dokaj hitro nevtralizirala primanjkljaj v zadetkih in vse do zadnjega zvoka sirene ogrožala papirnate favorite iz Slovenj Gradca.

V sami končnici je najprej kazalo na zmago izbrancev gostujočega trenerja Žige Lesjaka, ki so v zadnji minuti po golu Roka Cvetka s sedemmetrovke povedli s 25:24. Po domači minuti odmora je Matevž Jesenko po zadeti sedemmetrovki izenačil na 25:25, nato pa so gostitelji zaustavili še zadnji napad Slovenj Gradca.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Matevž Jesenko, ki je dosegel 11 golov in realiziral vseh sedem sedemmetrovk. Uroš Štumpfl je za goste dosegel sedem zadetkov.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ljubljani, zasedba iz Slovenj Gradca bo gostila Krko.

* Dvorana Poden, gledalcev 300, sodnika: Satler in Pukšič.
* Urbanscape Loka: Grudnik, Juričan, Stopar, Dolenc 1, Ribić, Mali 1, Poje 5, Peternel, A. Jesenko 1, Kocbek 2, Strehar, Batagelj 2, M. Jesenko 11 (7), Lokar, Hriberšek 1, Šebalj 1.
* Slovenj Gradec: Leben, Smolnikar, Rantah 1, Cvetko 6 (1), Milenković 2, Štaleker, Karlaš 1, Levc, Šol, Svečko 2, Potočnik, Pandev 2, Eskeričić 2, Kačičnik 2 (2), Lampret, Štumpfl 7 (1).
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 7 (7), Slovenj Gradec 5 (4).
* Izključitve: Urbanscape Loka 10, Slovenj Gradec 12 minut.