Oblačno Humidity: 89%

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so premagali Urbanscape Loko s 26:22

Rokometaši iz mesta ob Savinji v tej sezoni ne blestijo, a pridno zbirajo točke. Po srečni uvodni zmagi nad Ormožani in neodločenem izidu v Ribnici so drugi par točk osvojili proti nepredvidljivim Škofjeločanom, ki so v prvem krogu lige NLB odščipnili točko zadnjim državnim prvakom iz Velenja.

Celjski "otroški vrtec", ki ga vodi portugalski selektor Paulo Pereira, je šele v izdihljajih tekme zlomil odpor trdovratnih Gorenjcev. Po neodločenem prvem polčasu (13:13) je sprva kazalo na zmagoslavje Škofjeločanov, ki so v 47. minuti povedli za tri gole (21:18).

A domači rokometaši so v prelomnih trenutkih dvoboja le strnili svoje vrste in po golu Luke Perića v 52. minuti izenačili na 21:21, štiri minute kasneje pa po zadetku kapetana Žige Mlakarja povedli z 22:21.

Minuta odmora izkušenega gostujočega trenerja Ivana Vajdla ni zaustavila naleta domačih rokometašev. Po verižnih golih Mlakarja so v 59. minuti povedli s 24:22, na koncu pa zmagali z najvišjo razliko štirih zadetkov (26:22) na tekmi ter se po nepopolnem krogu prebili na prvo mesto na razpredelnici.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Mlakar s petimi, v škofjeloški pa Mark Batagelj s šestimi goli.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, škofjeloška pa bo gostila Koper. Obe tekmi bosta 28. septembra.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 400, sodnika: Sok in Lah.
* Celje Pivovarna Laško: Češek, Kozina, Perić 4 (1), Marguč 1, Mazej 3 (1), Bognar 2, Belej, Antonijević 1, Onufrijenko 2, Milićević 1, Ćirović 3, Malović, Makuc 4, Hurtado Vergara, Mlakar 5, Rakita.
* Urbascape Loka: Grudnik, Juričan, Stopar 2, Dolenc 5 (2), Ribić, Mali 1, Poje 1, Peternel 1, A. Jesenko 2, Kocbek, Strehar, Batagelj 6, M. Jesenko 1, Lokar 2, Hriberšek 1, Šebalj.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (2), Urbascape Loka 2 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Urbascape Loka 6 minut.