Oblačno Humidity: 92%

Rokometaši LL Grosist Slovana so premagali Trimo Trebnje s 30:29

Osrednja tekma tretjega kroga lige NLB v kultni dvorani na Kodeljevem se je končala z zmagoslavjem ljubljanskih rokometašev, ki so po tesnem porazu v nedeljo v Velenju danes premagali močne tekmece za naslov državnega prvaka iz Trebnjega.

V uvodnih dvajsetih minutah je bila tekma povsem enakovredna. V rezultatski prednosti so bili vseskozi gosti, a zaostanek Ljubljančanov nikoli ni bil večji od enega gola.

Trebanjci so med 20. in 23. minuto naredili delni izid 3:0 in povedli z 11:8, domači trener Uroš Zorman pa je po "prvi krizi" svojih izbrancev zahteval minuto odmora.

Zormanovi varovanci so se po golih Davida Kovačiča in Kenana Pajta v 25. minuti približali na gol zaostanka (10:11), tri minute kasneje pa po zadetku Staša Slatinka Jovičića iz protinapada izenačili na 12:12.

V drugi polovici tekme so ritem igre narekovali Ljubljančani. V 33. minuti so po zadetku iz mrtvega kota Slatinka Jovičića prvič na dvoboju povedli s 15:14, tri minute kasneje pa je Leon Ljevar poskrbel za prvo domače vodstvo z dvema goloma (17:15).

A nato je nastopilo plodno dolenjsko obdobje, ki ga v 42. minuti zaokrožil Darko Cingesar za vodstvo z 20:19. Moščani so hitro premagali krizo, v nadaljevanju so zaigrali sijajno in v 50. minuti po golu Kovačiča povedli s 25:22.

Gosti niso izobesili bele zastave, dvignili so raven svoje igre in dve minuti pred koncem po golu Vida Miklavca izenačili na 29:29, v razburljivi in negotovi končnici pa so gostitelji le osvojili zlata vredni točki po golu Pajta.

Gosti so v začetku zadnje minute imeli priložnost za izenačenje, a je žoga po strelu Lovra Viščka zadela okvir vrat, Ljubljančani pa so nato ubranili prednost do zadnjega zvoka sirene.

V domači ekipi sta Pajt in Kovačič dosegla po šest golov, v gostujoči je bil najbolj učinkovit Miklavec z desetimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju (27. september), ljubljanska pa v Krškem (28. september).

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 800, sodnika: Backović in Palačković.
* LL Grosist Slovan: Bojić, Gošić, Slatinek Jovičič 3, Grojzdek, Pajt 6, Ljevar 3, Mlivić 3, Perić 3, Pirc, Pirnat, Kovačič 6, Brozović 1, Grebenc, Zobec 3 (1), Hrastnik 2.
* Trimo Trebnje: Lesjak, Herceg, Višček 3, Didovič 2, Jurečič 3 (1), Pipp 1, Soršak 1, Kotar, Miklavec 10 (3), Guček, Grmšek 6, Grbić 1, Cingesar 2, Nešić, Krešić.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 2 (1), Trimo Trebnje 5 (4).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 10, Trimo Trebnje 4 minute.