Oblačno Humidity: 91%
13°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v gosteh premagali Krko s 33:26

Celjani so se v minulih letih že nekajkrat "opekli" v dolenjski prestolnici, na današnjem ligaškem dvoboju, ki se je začel s polurno zamudo, pa so dokaj zanesljivo osvojili obe točki. Novomeščani po drugem ligaškem porazu v tej sezoni ostajajo v zgornji polovici razpredelnice.

Rokometaši iz mesta grofov so sijajno odprli obračun v dvorani Marof. Po dveh golih Stefana Žabića in enega Grege Krečiča so takoj povedli s 3:0, prvi zadetek pa so prejeli šele v deveti minuti. V nadaljevanju so imeli vajeti igre v svojih rokah, njihova najvišja prednost v prvi polovici tekme pa je znašala šest golov (13:7, 14:8).

Novomeščani so v začetku drugega polčasa strnili svoje vrste in se gostom v 42. minuti po golu Klemena Matka približali na gol zaostanka (20:21). Nato so se prebudili tudi varovanci gostujočega trenerja Alema Toskića, v obeh smereh igre so zaigrali veliko bolje in si najvišjo prednost sedmih golov priigrali v končnici tekme (32:25 in 33:26).

Pri Celjanih sta bila najbolj učinkovita Mitja Janc z osmimi in Tim Cokan s šestimi goli, vratar Rok Zaponšek pa je zbral 13 obramb. Pri Novomeščanih je Tilen Kukman dosegel osem, Marko Majstorović pa šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, novomeška pa se bo v gosteh pomerila z velenjskim Gorenjem.

* Dvorana Marof, gledalcev 403, sodnika: Škvarč in Humek.
* Krka: Rauh, Blaževič 1, Bradeško, Avsec 1, Majstorović 6 (1), Muhič, Rašo 1, Vukić 1, Stanojević 2, Rašo 2, Zajc, Nikolić 2, Lavrič, Kukman 8 (2), Matko 1, Horvat 1.
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić, Marguč 1, Mazej 5, Krečič 4, Cokan 6 (2), Ćirović, Antonijević, Marić, Ivanković 3, Janc 8 (1), Gregorič, Milićević 2, Kačičnik, Žabić 4.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (3), Celje Pivovarna Laško 4 (3).
* Izključitve: Krka 10, Celje Pivovarna Laško 16 minut.
* Rdeči karton: Ivanković (54.).