Oblačno Humidity: 87%

Rokometaši Ljubljane so premagali LL Grosist Slovan s 30:27

Rokometni obračun prvoligaških ekip iz slovenske prestolnice se je končal z zmago Ljubljane, ki je po drugi sezonski zmagi na lestvici prehitela Slovan. Ta je na devetih tekmah dosegel zmago in neodločen izid ter doživel sedem porazov. Obe ekipi sta v "nevarnem območju", Ljubljana je na 12., Slovan pa na 13. mestu v 14-članski ligi NLB.

Izbranci domačega trenerja Romana Šimona so prevladovali v prvem polčasu. Kodeljevčane so zasenčili v vseh elementih igre, tik pred odhodom na veliki odmor so si dvakrat priigrali šest golov prednosti (15:9 in 16:10).

V prvi polovici bledi Slovan se je v drugem polčasu prebudil in v 39. minuti po golu Matica Pippa povsem zadihal za ovratnik domači ekipi (19:20), deset minut kasneje pa po dolgem času izenačil na 23:23.

V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo zelo napeto in vroče, bolj preudarni pa so bili gostitelji. Po golih Jureta Lukmana, Matevža Jakliča in Urha Borisa Novaka so si v 55. minuti priigrali prednost treh golov (27:24), dve minuti kasneje pa je Jan Kamnikar povišal na 28:24 in jasno je bilo, da bosta točki ostali na Galjevici.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Lukman s sedmimi in Novak s petimi goli, v gostujoči pa Pipp z devetimi in Nik Pirat s petimi zadetki.

Ljubljana bo v prihodnjem krogu gostila ormoški Jeruzalem, LL Grosist Slovan pa bo gostoval v Ribnici.

* Dvorana na Galjevici, gledalcev 120, sodnika: Žibret in Teršek.
* Ljubljana: Logar, Mlakar, Lukman 2, Vrbinc, Jaklič 4 (1), Novak 5 (1), Brulec, Nosan, Makivić 2, Kamenicki 1, Lukman 7, Pernovšek 1, Gombač, Kamnikar 3, Tomšič 1, Ključanin 4.
* LL Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić, Stegel, Balažic, Grojzdek, Gačević, Varga 1, Poje, Stojnić 2, Pipp 9 (1), Lipovac 3, Pirnat 5, Budja 3, Nenadić 3, Kovačec 1.
* Sedemmetrovke: Ljubljana 4 (2), LL Grosist Slovan 2 (1).
* Izključitve: Ljubljana 6, LL Grosist Slovan 14 minut.
* Rdeča kartona: Lukman (56.), Stojnić (56.).