Oblačno Humidity: 80%

Rokometaši trebanjskega Trima so v gosteh premagali Škofljico s 30:24

Trebanjci so na Škofljici osvojili osmi par točk v tej sezoni in so na vrhu razpredelnice, medtem ko so osmoljenci današnje medsebojne tekme doživeli četrti poraz v ligi NLB.

Izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana so si že po petnajstih minutah igre priigrali prednost štirih golov (9:5), kljub manjšim nihanjem pa nato v nadaljevanju vseskozi nadzorovali tekmece iz predmestja Ljubljane in se na veliki odmor odpravili z vodstvom petih golov (16:11).

Favorizirani Trebanjci v drugem polčasu niso blesteli, zmage pa v nobenem trenutku niso ogrozili. Gostitelji so se jim pet minut pred koncem tekme približali na dva gola (25:23), nato pa so znova zaigrali resno in odgovorno ter zmagali s 30:24.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Lovro Višček s sedmimi in Jan Jurečič s šestimi goli, v domači pa Žan Krese s šestimi in Timotej Drnovšek s štirimi zadetki.

Škofljica bo v prihodnjem krogu gostovala pri Svišu Ivančni Gorici, trebanjska pa v Kopru.

* Športna dvorana, gledalcev 345, sodnika: Čretnik in Turnšek.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Kljun, Regner, Levstek 1, Gliha 1, Rot 3, Pangerc, Lešek 3, Krese 6 (6), Nosan 3, Šnajdar, Gregorič, Etling 1, Drnovšek 4, Rot 2.
* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 2, Višček 7 (2), Bulzamini, Didovič 1, Jurečič 6 (2), Kotar 3, Udovič 1, Miklavec 2, Grmšek 2, Grbić 2, Cingesar, Nešić 3 (1), Krešić 1, Ćorsović.
* Sedemmetrovke: Škofljica 9 (6), Trimo Trebnje 10 (5).
* Izključitve: Škofljica 8, Trimo Trebnje 6 minut.