Oblačno Humidity: 91%
12°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v gosteh premagali Riko Ribnico z 38:37

Slovenski prvaki iz Celja so dosegli drugo zmago v ligi NLB. Po domači zmagi nad Ljubljančani v prejšnjem krogu so danes v gosteh premagali še Ribničane, ki imajo na svojem računu prav tako dve zmagi.

Zadnjo tekmo četrtega kroga so bolje odprli domači rokometaši iz dežele suhe robe. Po dobrih petih minutah so povedli s 5:2, tako da je gostujoči trener Alem Toskić zahteval minuto odmora. Po njej so njegovi varovanci zaigrali veliko bolje ter v 12. minuti po golu Vida Kačičnika izenačili na 7:7.

Do konca polčasa se je odvijal izenačen boj, obe ekipi sta več pozornosti namenili igri v napadu, število golov na obeh straneh (20:20) zgovorno priča o tem.

Do sredine druge polovice tekme je bila tekma povsem odprta (29:29), nato pa so Celjani med 45. in 50. minuto naredili delni izid 5:1 in povedli s 34:30.

Ribničani so se jim v 57. minuti približali na 35:36 in jih ogrožali do zadnjega zvoka sirene. Celjani so v zadnji minuti lahkomiselno zapravili žogo, Ribničani pa po minuti odmora trenerja Boruta Mačka v zadnjem napadu niso dosegli izenačujočega gola.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tim Cokan z osmimi goli, enega manj sta dosegla Mitja Janc in Ante Ivanković. V ribniški ekipi sta Brin Cimerman in Uroš Knavs dosegla po devet zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Koper, ribniška pa bo gostovala v Velenju.

* ŠC Ribnica, gledalcev 400, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Riko Ribnica: Braunović, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 3, Mihelič, Žagar 7, Ljevar 4, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 1, Cimerman 9, Đekić, Knavs 9 (2), Nosan 1, Grebenc 1, Hrastnik 2.
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić 2 (1), Krečič 2, Cokan 8 (2), Ćirović, Antonijević, Ivanković 7, Janc 7 (2), Gregorič 1, Muhović, Milićević, Kačičnik 5, Žabić 6, Mlakar.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 2 (2), Celje Pivovarna Laško 8 (5).
* Izključitve: Riko Ribnica 10, Celje Pivovarna Laško 6 minut.
* Rdeči karton: Grebenc (20.).