Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
20°C

Rokometaši Dobove so doma izgubili proti novomeški Krki s 25:35

Dobovčani so tekmo pričakali na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice z zgolj šestimi točkami ob treh zmagah v sezoni. Po še 20. porazu tako ostajajo prikovani na zadnjem mestu DP. Krka je pred tem sicer izgubila na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah, a je po današnji zmagi napredovala na četrto mesto na razpredelnici pred Jeruzalem Ormož. Obe moštvi imata po 30 točk.

V Dobovi je bilo tokrat zelo hitro jasno, v katero smer se bo dvoboj odvil. Krka je povedla s 3:0 in 4:1, prednost pa se je nato skozi celoten prvi polčas vztrajno višala. Bledi Dobovčani nikakor niso zmogli zadeti in Novomeščani so po vsega dobrih dvajsetih minuta tekme že vodili z dvomestnim številom, ko je za 15:5 zadel Vojislav Vukić.

Gostje niso popuščali, domači pa še naprej niso našli prave rešitve, nekaj trenutkov pred glavnim odmorom je bila prednost Krke že +13 (20:7), ob polčasu pa je ta znašala 12 golov.

V drugem polčasu so se domači nekoliko približali, v 38. minuti je Nik Rantah prednost zmanjšal na -9 (13:22). A že po dobrih desetih minutah nadaljevanja je bilo hitro nazaj +12 po golu Leona Raša za 25:13. Do konca dvoboja je razlika ostajala približno enaka, Novomeščani so na koncu slavili z desetimi goli naskoka.

Pri Dobovi je Rantah dosegel osem golov, štiri je dodal Denis Ferenčak. Junak Krke je bil s 13 zadetki Marko Majstorović, s petimi mu je pomagal Luka Muhič.

V naslednjem, predzadnjem krogu bodo Dobovčani gostovali pri Urbanscape Loki, še prej jih v petek, 3. maja, v domači dvorani čaka zaostala tekma 21. kroga proti velenjskemu Gorenju, Novomeščani pa bodo doma gostili Slovenj Gradec.

* ŠD Dobova, gledalcev 50, sodnika: Košir in Gorenc.
* Dobova: Pauković, Žitković, Suban 3, Fabek, Gerjovič 3, Romih, Pintar 3 (1), Maslovar, Rantah 8, Ferenčak 4, Kozolić 3, Baznik, Maček 1, Mataić.
* Krka: Rauh, Blaževič 1, Bradeško 1, Majstorović 13 (3), Muhič 5, L. Rašo 3, Ščuka 1, Vukić 4, Stanojević 3, D. Rašo, Zajc 1, Nikolić 2, Lavrič, Kukman 1, Matko, Horvat.
* Sedemmetrovke: Dobova 5 (1), Krka 6 (3).
* Izključitve: Dobova 8, Krka 6 minut.