Oblačno Humidity: 90%

Rokometaši Sviša Ivančne Gorice doma izgubili proti trebanjskemu Trimu z 22:29

Trebanjci so po 20. zmagi v sezoni spet na vrhu prvenstvene lestvice, kjer imajo točko več od velenjskega Gorenja. Ta je danes doma ugnal Urbanscape Loko, ima pa tudi tekmo v dobrem, tako da kljub temu Trebanjci dva kroga pred koncem DP v boju za naslov niso več odvisni sami od sebe. Rokometaši Ivančne Gorice so v prejšnjem krogu prekinili niz štirih tekem brez zmage po zmagi nad Škofljico, a danes proti Trimu niso imeli prave možnosti. S 17 točkami zasedajo deseto mesto na lestvici.

Trebanjci so danes svoje delo opravili, kot morajo. Odločno so odprli tekmo in v uvodnih nekaj minutah povedli s 4:0. Večji del prvega polčasa so varovanci Uroša Zormana vodili, a so se domači sicer vztrajno približevali in v 23. minuti tudi izenačili na 10:10. Toda gostje so znova strnili svoje vrste in si v zaključku prvega polčasa priigrali novo prednost štirih zadetkov.

V drugem polčasu so Trebanjci to prednost le še negovali in jo tudi nekoliko povišali. Po desetih minutah nadaljevanja je bilo po golu Davida Didoviča +7 (20:13). Lovro Višček je v 46. minuti povišal na +9 (23:14), deset minut pred koncem pa je bila prednost že dvomestna (26:16). Do konca dvoboja gostom tako prednosti ni bilo težko zadržati.

Pri Trimu je osem golov dosegel Jan Jurečič, s šestimi mu je pomagal Timotej Grmšek. Pri Svišu so po pet golov prispevali Marko Marojević, Andraž Justin in Vid Kompare.

V naslednjem, predzadnjem krogu bo Sviš spet igral doma proti Kopru, Trebanjci pa bodo doma gostili Ljubljano.

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 630, sodnika: Marinkovič in Vidali.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar, Justin 5 (1), Tekavčič, Stopar, Klemenčič 2, Omahen, Kutnar 1, Pirnat, Grum 2, Marojević 5, Bradač 2, Korošec, Kompare 5, Košir.
* Trimo Trebnje: Čudić, Herceg, Smolič, Slatinek Jovičič, Višček 2, Bulzamini 2, Didovič 3, Jurečič 8 (4), Kotar 2, Potočnik, Udovič 3, Grmšek 6, Grbić 1, Cingesar, Ćorsović 2.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (1), Trimo Trebnje 5 (4).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 4, Trimo Trebnje 4 minute.