Oblačno Humidity: 94%
12°C

Rokometaši Dobove so izgubili proti Riku Ribnici s 26:35

Sedmouvrščena Ribnica je gostovala v Dobovi pri zadnjeuvrščeni ekipi lige. Favoriti so že v prvem polčasu pokazali dovolj, da so vpisali 20. točko, medtem ko so Dobovčani ostali pri šestih.

Ribničani so hitro prevzeli pobudo in povedli za tri gole, že v 16. minuti je Brin Cimerman zadel za 10:5. Uroš Knavs je malce pozneje še povišal naskok in nakazal, da se bo tekma odvila bolj ali manj po pričakovanjih. Cimerman je v 19. minuti poskrbel že za sedem golov prednosti, na glavni odmor pa so Ribničani nesli pet golov naskoka.

Rok Skol je v 33. minuti poskrbel za do takrat največjo prednost osmih golov, Jaka Đekić je v 52. minuti le potrdil zmago Ribnice, ko je zadel za 33:24.

Nik Rantah je bil s sedmimi goli najuspešnejši pri domači ekipi, Cimerman jih je pri gostih dosegel osem.

Dobova bo v 20. krogu 23. marca gostovala v Celju, Ribnica pa bo gostila Slovenj Gradec.

* Športna dvorana, gledalcev 117, sodnika: Mar. in Mat. Pirc.
* Dobova: Pauković, Žitković, Suban 3, Fabek, Gerjovič, Stunković, Romih 1, Pintar 6, Maslovar 1, Rantah 7 (3), Mladkovič, Ferenčak 3, Kozolić 3, Baznik, Maček 1, Mataić 1.
* Ribnica: Dobaj 1, Pogorelec, Planinšek, Mihelič, Žagar 4, Ljevar 7, Pirnat, Begić Zbačnik 3, Skol 1, Cimerman 8, Đekić 2, Knavs 4, Zakrajšek, Nosan 1, Hrastnik 4 (1).
* Sedemmetrovke: Dobova 3 (3), Ribnica 3 (1).
* Izključitve: Dobova 10, Ribnica 6 minut.