Oblačno Humidity: 94%
11°C

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v gosteh premagali Koper z 31:27

Velenjčani so po slabšem začetku v koprski Bonifiki vpisali četrto zaporedno zmago, 15. v sezoni ter se točkovno na vrhu razpredelnice izenačili s Trimom iz Trebnjega, ki ga domači dvoboj 20. kroga proti LL Grosistu Slovanu čaka v soboto. Koper je po devetem porazu ostal v zgornjem domu lige NLB.

Predstavniki z obale so bolje odprli dvoboj in v 13. minuti povedli s petimi goli razlike (9:4), ko je zadel Benjamin Bekrić. Nato so nastopile minute gostov, ki so do polčasa vztrajno rezali v zaostanek in po 30 minutah zaostajali le še za gol (15:16).

Drugi del so nato udarno odprli in se v 39. minuti domačim odlepili na +4, potem ko je dva zaporedna gola za 22:18 dosegel Peter Šiško. Varovanci Borisa Lisice se niso dali in ostajali relativno blizu tudi pred končnico, a gosti niso dovolili presenečenja.

Pri Gorenju je šest golov dosegel Enej Slatinek Jovičić, po pet sta jih dodala Teo Jezernik in Ibrahim Haseljić. Pri Koprčanih je Tine Poklar dvoboj zaključil s sedmimi goli, Andraž Makuc jih je prispeval šest.

Koper bo za uvod naslednjega kroga že v sredo gostoval pri Škofljici, Velenjčani pa bodo tekmo 21. kroga odigrali 3. maja v gosteh proti Dobovi. Zaostala tekma 17. kroga proti Ljubljani pa bo na vrsti 5. aprila.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 980, sodnika: Backović, Palačkovič.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 7 (2), Konjevič, Bekrić 4, Moljk 2, Beganović, Stojanović, Muminović 3, Zugan 1, Sanabor, Makuc 6, Kete 1, Breznikar, Bratkovič 3.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Haseljić 5, Pipp 2, Velić, Maričić, Drobež 1, Tatar, Sokolič 2, Verdinek 3, Šiško 4, Jezernik 5 (3), Tajnik, Slatinek Jovičič 6, Predović 3, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Koper 3 (2), Gorenje Velenje 4 (3).
* Izključitve: Koper 6, Gorenje Velenje 4 minute.