Oblačno Humidity: 90%

Rokometaši Trima Trebnjega so premagali LL Grosist Slovan z 38:31

Trimo, ki se bori za prvaka, se je presenetljivo mučil z Ljubljančani, ki niso pri vrhu prvenstvene razpredelnice. Dve tretjini tekme je bila igra izenačena, gosti so še v 40. minuti vodili s 26:25, nato pa so stvari prišle na svoje mesto, tako da je zdajšnji selektor slovenske reprezentance Uroš Zorman vendarle ugnal nekdanjega, Borisa Denića.

Slovan je v zadnjih tekmah državnega prvenstva pokazal velik napredek, predvsem pa borbenost in željo. V Trebnje je odšel sproščeno, zavedal se je, da nima česa izgubiti. Z igro je paral živce Zormanu, ki je svoje prve rokometne korake storil prav na Kodeljevem (enako velja za Denića).

A slovenskega selektorja so jezili tudi njegovi igralci, ki so v prvem, sicer izenačenem polčasu, v katerem ni nobena ekipa vodila več kot z dvema goloma razlike, prejeli kar 22 zadetkov. Tega si taka ekipa zagotovo ne bi smela dovoliti, še posebno ne pred domačimi navijači.

So pa v drugem delu reči vendarle prišle na svoje mesto. Slovan je sicer nekaj časa še grozil, po izidu 28:27 pa so domači stopili na plin. Najprej jim je uspel delni izid 4:0, po zadetku za 32:28 pa še izid 3:0 in zmagovalec je bil odločen.

Reprezentant Staš Slatinek Jovičič je dosegel deset golov, imel je stoodstotni met, nekdanji reprezentant Darko Cingesar jih je prispeval pet, pri gostih se je s sedmimi izkazal Matic Pipp.

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 450, sodnika: Humek, Škvarč.
* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 10, Višček 4, Bulzamini 3, Didovič 2, Jurečič 3, Kotar 2, Potočnik, Udovič 3, Grmšek 1, Grbić 3, Cingesar 5 (3), Nešić, Krešić 1, Ćorsović 1.
* LL Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić, Novak, Grojzdek, Pajt 6 (1), Varga, Stojnić 3, Pipp 7 (1), Kovačević 1, Mlivić 4, Perić 4, Pirc 1, Budja 2, Kovačič, Grebenc 3.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (3), LL Grosist Slovan 5 (2).
* Kazenske minute: Trimo Trebnje 6, LL Grosist Slovan 8.