Oblačno Humidity: 61%
20°C

Rokometaši Sviš Ivančne Gorice in Urbanscape Loke so se razšli z neodločenim izidom 29:29

Rokometaši Ivančne Gorice so v domači dvorani prekinili slab niz, na zadnjih petih tekmah namreč niso zmagali. Tudi danes jim sicer to ni uspelo, so pa proti Škofjeločanom dosegli točko. Tudi gostje tekme niso pričakali v najboljšem nizu, saj so zmagali le enkrat na zadnjih petih tekmah, dvakrat zapored so nazadnje izgubili. Po današnji delitvi točk je Ivančna Gorica na devetem mestu s 15 osvojenimi točkami, Loka (13) ima dve točki manj in je 11.

Po izenačenem uvodu so si gostje prvi priigrali nekoliko višjo prednost, ko so po golu Marka Batagelja v 11. minuti povedli za tri (6:3). Domačini so izenačili, pet minut pred odmorom pa so si rokometaši Loke znova priigrali prednost, tokrat štirih golov, potem ko je bil za 14:10 natančen Jaka Soršak.

Ob polčasu so gostje iz Škofje Loke vodili za dva gola. Prednost so nekaj časa ohranjali tudi v začetku drugega dela, nato pa so domači le prišli do izenačenja. V 41. minuti je izid na 21:21 poravnal Andraž Justin. V nadaljevanju so bili v prednosti gola ali dveh domači, a so gostje ostali povsem blizu.

Dobrih pet minut pred koncem je Ivančna Gorica vodila z golom prednosti, v končnici pa te prednosti ni zadržala in tekma se je končala z neodločenim izidom 29:29.

Pri domačih je bil s sedmimi zadetki najbolj učinkovit Domen Košir, pet jih je dodal Marko Marojević. Pri Loki je bil razpoložen Soršak, ki je dosegel 12 zadetkov, s po štirimi sledita Aljaž Jesenko in Batagelj.

V naslednjem krogu bo Urbanscape Loka doma gostila Ljubljano, rokometaši Ivančne Gorice pa bodo gostovali pri LL Grosist Slovanu.

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 650, sodnika: Smolko in Knez.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 4, Justin 4 (1), Tekavčič, Stopar 3, Klemenčič 1, Omahen, Kutnar 3, Pirnat, Grum 1, Marojević 5 (2), Bradač, Korošec, Kompare 1, Košir 7 (3).
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 12 (4), Dolenc 3, Rudić, Latković 2, Mali 1, Strehar, Petrnel, A. Jesenko 4 (1), Batagelj 4, Stopar 1, Lokar, M. Jesenko 1, Šilc, Atanasov 1.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 8 (6), Urbanscape Loka 5 (5).
* Kazenske minute: Sviš Ivančna Gorica 10, Urbanscape Loka 4 minute.