Oblačno Humidity: 59%

Rokometaši Riko Ribnice so premagali Slovenj Gradec s 35:3

Derbi sredine lestvice, obračun ekip, ki sta bili pred tem krogom z 20 točkami točkovno izenačeni, je pripadel domačim Ribničanom. Ti so do zmage prišli predvsem z odlično igro v zadnjih desetih minutah, ko je zablestel tudi vratar Jagoš Braunović, v napadu pa so po zaostanku 28:29 poskrbeli za delni izid 5:0, prednosti pa niso več zapravili. Pred tem so bili v prednosti gostujoči igralci, še v 39. minuti so vodili tudi s štirimi goli razlike.

Začetek tekme je sicer pripadel gostiteljem, ki so do 20. minute nekajkrat vodili z dvema goloma razlike. Gosti so prvič povedli z golom Aljaža Lampreta za izid 11:12, nato pa vodstvo od dveh do štirih golov držali vse do 50. minute, ko je izenačil Leon Ljevar. Že v naslednjem napadu je za vodstvo Ribničanov poskrbel Brin Cimerman, s tem pa se nalet ni zaustavil. Dosegli so še tri zaporedne gole, tako da so lahko tekmo mirno pripeljali do konca.

Ljevar je dosegel osem golov, Cimerman sedem in ni zgrešil meta, pri Slovenjgradčanih pa je bil s 13 najučinkovitejši Uroš Štumpfl.

Riko Ribnica bo v naslednjem krogu gostovala pri Krki, Slovenj Gradec bo gostil Celje Pivovarno Laško.

* Dvorana ŠCR Ribnica, gledalcev 180, sodnika: Žitnik, Kavalar.
* Riko Ribnica: Braunović, Klarič, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 6 (2), Mihelič, Gorenc, Žagar 6, Ljevar 8, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 4, Cimerman 7, Knavs 3, Zakrajšek, Nosan 1.
* Slovenj Gradec: Leben, Marković, Cvetko 4 (2), Milenković 2, Štaleker, Karlaš 1, Levc, Kotar 2, Svečko 2, Pikl, Pandev 1, Saleznik, Lampret 4, Štumpfl 13 (2), Vovk, Jankovskij 3.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (2), Slovenj Gradec 7 (4).
* Kazenske minute: Riko Ribnica 4, Slovenj Gradec 6.