Oblačno Humidity: 93%

Rokometaši iz Slovenj Gradca so v 10. krogu lige NLB v gosteh premagali Dobovo s 34:26

Korošci so v Posavju upravičili vlogo papirnatih favoritov, po nepolnem desetem krogu so se po tretji zmagi po številu točk izenačili z devetouvrščenimi Škofjeločani. Dobova je doživela deseti poraz in je na zadnjem mestu v 14-članski ligi.

Izbranci gostujočega trenerja Nenada Maksića so temelja za zmago postavili v uvodu tekme. Že po trinajstih minutah igre so imeli šest golov prednosti (9:3).

Njihovo nadaljevanje je bilo malce neprepričljivo. V tej sezoni bledi gostitelji so v 23. minuti prepolovili zaostanek (9:12), nato pa so se Korošci le zbrali in tik pred odhodom na veliki odmor znova povedli za šest golov (16:10).

Rokometaši iz Slovenj Gradca Gosti so v drugem polčasu nadzorovali gostitelje. V 38. minuti je njihova prednost znašala tri gole (20:17), nato pa so povečali frekvenco svojih obratov in tik pred zadnjim zvokom sirene dvakrat povedli za devet golov (32:23 in 33:24).

V koroški zasedbi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Vid Levc z devetimi in Anej Majcen s sedmimi goli, v posavski pa Blaž Pintar z osmimi in Fran Suban s štirimi goli.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo naslednjo tekmo igrala 2. decembra, ko bo gostila Koper, Dobova pa se bo 6. decembra v gosteh pomerila z novomeško Krko.

* Športna dvorana, gledalcev 100, sodnika: Murčehajić in Kastelic.
* Dobova: Grudnik, Žitković, Suban 4, Fabek 2 (1), Gerjovič 1, Stunković, Romih 1, Pintar 8 (4), Maslovar 3, Rantah 1, Mladkovič 2, Kozolić 1, Veršovnik 2, Maček.
* Slovenj Gradec: Leben, Marković, Smolnikar, Cvetko 6, Milenković 1, Majcen 7, Levc 9 (6), Šol, Kotar 1, Svečko 2, Pandev 1, Starc, Saleznik, Lampret 3, Štumpfl 1, Jankovski 3.
* Sedemmetrovke: Dobova 8 (5), Slovenj Gradec 6 (6).
* Izključitve: Dobova 4, Slovenj Gradec 8 minut.