12°C / 14°C
13°C / 19°C

Rokometaši Krke premagali ormoški Jeruzalem s 30:23 (15:12)

Novomeški rokometaši so dosegli tretjo zmago v tej sezoni.

Po Škofjeločanih in Ljubljančanih so danes na kolena položili še Ormožane. Njihova uvodna zmaga nad Škofjeločani z 31:20 še ni uradno registrirana, zavoljo tega so trenutno na tretjem mestu na prvenstveni razpredelnici, v nasprotnem primeru bi bili zaradi boljše razlike v golih na prvem mestu pred doslej 100-odstotnimi Velenjčani.

V Novem mestu je bilo na današnji tekmi vse v znamenju domačih rokometašev. Že v zgodnjem delu tekme so povedli s 6:1, nato pa prednost z manjšimi nihanji v svoji igri držali vse do konca tekme.

V prvem polčasu so se jim Prleki približali na dva gola zaostanka (7:9), v drugem pa so bili Dolenjci za razred boljši. Po njihovem vodstvu s 25:17 v 50. minuti je bilo tudi povsem jasno, da bosta točki ostali v Novem mestu.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Vojislav Vukić s šestimi, v gostujoči pa Gašper Pungartnik s petimi goli.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala na Škofljici, ormoška pa bo gostila Urbanscape Loko.

• Dvorana Marof, gledalcev 245, sodnika: Backović in Palačković.
  • Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško 2, Avsec 5, Majstorović 5 (3), Muhič 1, Rašo 4, Vukić 6, Stanojević, Rašo 1, Zajc 1, Nikolić 4 (1), Lavrič, Kukman 1, Matko, Horvat.
  • Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Munda 3, Bogadi 4, Sok 3 (1), Vincek, Žuran, G. Hebar, M. Hebar 1, Šulek 1, Blagotinšek 1, Pungartnik 5, Krabonja 1, Kolmančič 2, Jerenec 2.
  • Sedemmetrovke: Krka 5 (4), Jeruzalem Ormož 2 (1).
  • Izključitve: Krka 8, Jeruzalem Ormož 16 minut.