Oblačno Humidity: 90%

Rokometaši Ljubljane so premagali Dobovo s 34:23

Dvoboj zadnjeuvrščene ekipe prvenstva in predzadnjega moštva z lestvice je pripadel zadnjeuvrščeni. Po izenačenem začetku so Ljubljančani odločilen korak do zmage naredili v uvodu drugega polčasa, ko so začeli nabirati prednost, ki je nato znašala tudi končnih enajst golov. Ljubljana je vpisala tretjo zmago in se točkovno izenačila z današnjim tekmecem.

Prvi polčas je bil izenačen vse do 10:10, nato pa so domači dosegli tri zadetke zaporedoma in prišli do dotlej najvišje prednosti. Za novo najvišjo je poskrbel Jure Lukman, ki je pred iztekom polčasa zadel za 16:12.

Jaka Kamenicki je v 33. minuti zadel že za lepo prednost Ljubljančanov (18:13), ki so jo nato še oplemenitili, v 44. minuti je znašala že 23:15 po golu Vida Lukmana.

Ljubljančani tudi v nadaljevanju niso popuščali, vodili so tudi za deset golov, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred iztekom 60. minute. Tik pred koncem so prišli do najvišje prednosti pri končnem izidu 34:23.

Vid Lukman je bil z osmimi goli najboljši strelec domačih, Nik Rantah je pri gostih dosegel enega manj.

Ljubljana bo v 19. krogu prihodnjo soboto gostovala v Slovenj Gradcu, Dobova pa bo dan prej gostila Ribnico.

* Športna dvorana Krim, gledalcev 129, sodnika: Marinkovič, Vidali.
* Ljubljana: Logar, Gaberc, V. Lukman 8, Vrbinc 1, Jaklič 5 (2), Novak 2, Brulec, Nosan 1, Makivić 3, Kamenicki 4, J. Lukman 3, Pernovšek 4 (1), Gombač, Tomšič, Ključanin 3.
* Dobova: Pauković, Žitković, Suban, Fabek 2, Gerjovič 1, Stunković, Romih 4, Pintar 4, Rantah 7 (4), Mladkovič, Ferenčak, Kozolić 3, Baznik, Maček 2.
* Sedemmetrovke: Ljubljana 4 (3), Dobova 5 (4).
* Izključitve: Ljubljana 10, Dobova 8 minut.