Oblačno Humidity: 94%
11°C

Rokometaši Gorenja Velenja so v gosteh premagali Riko Ribnico s 30:24

Gosti so dvoboj začeli udarno in hitro povedli s 7:2. Za nameček so domači v 14. minuti ostali brez Gašperja Hrastnika, ki si je zaradi udarca v glavo tekmeca prislužil rdeč karton in predčasno prho.

Čeprav so se domači nekoliko približali, v 18. minuti na -3, so do polčasa favorizirani varovanci Zorana Jovičića vzpostavili prednost šestih golov.

Domači so se kljub Hrastnikovi odsotnosti dobro kosali z Velenjčani in se nekajkrat približali na tri, štiri gole, a bližje nikakor niso mogli. Tretjeuvrščena zasedba prvenstva je nadzorovala potek dvoboja in ga dobila s 30:24.

Za moštvo iz dežele suhe robe sta Leon Ljevar in Žan Žagar dosegla po šest golov, pri osah pa je Ibrahim Haseljić dvoboj končal z osmimi goli. Matevž Skok je za zmagovito moštvo zbral 19 obramb, od tega dve s sedmih metrov.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala pri Dobovi, medtem ko bodo Velenjčani gostili Celje Pivovarno Laško.Velenjske ose so se po 13. zmagi v sezoni točkovno izenačile z drugouvrščenim Celjem Pivovarno Laško. Po 17 odigranih tekmah imajo Velenjčani 29 točk, dve več ima na vrhu Trimo, ki je odigral tekmo več. Ribnica po osmem porazu, od tega tretjem v nizu, za zdaj še ostaja v zgornji polovici lestvice na sedmem mestu.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala pri Dobovi, medtem ko bodo Velenjčani gostili Celje Pivovarno Laško.

* Športni center Ribnica, gledalcev 350, sodnika: Žibret in Teršek.
* Riko Ribnica: Braunović, Klarič, Dobaj, Pogorelec, Mihelič 1, Žagar 7, Ljevar 6, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 3 (1), Cimerman 3, Đekić 1, Knavs 1, Zakrajšek, Nosan 2, Klun, Hrastnik.
* Gorenje: Skok, Taletović, Haseljić 8, Pipp 5, Velić, Maričić, Drobež 2, Tatar, Sokolič 5 (1), Verdinek 4, Šiško 4, Jezernik, Tajnik, Slatinek Jovičič 1, Predović 1, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (1), Gorenje Velenje 3 (1).
* Izključitve: Riko Ribnica 6, Gorenje Velenje 10 minut.
* Rdeči karton: Hrastnik (14.).