Oblačno Humidity: 94%
13°C

Rokometaši Slovenj Gradca so premagali domačo ekipo Sviša Ivančne Gorice z 31:30

Slovenjgraški rokometaši so po zmagi proti vodilni ekipi Trima nadaljevali pozitiven trend tudi v Stični. Po zamenjavi trenerja, Nenada Maksića je na klopi nadomestil Žiga Lesjak, so Korošci zmagali tretjič zapovrstjo.

Po Škofljici in Trimu je "padel" še Sviš (14 točk). Čeprav imajo Slovenjgradčani po osmi zmagi v sezoni zdaj 18 točk, pa je po pisanju na profilu Korošcev na družbenem omrežju Facebook Trimo vložil pritožbo na izvedbo tekme pretekli konec tedna. O razpletu bo tako odločilo vodstvo tekmovanja.

Gosti so v Stični razliko najprej naredili do polovice prvega polčasa, ko so povedli za štiri gole (9:5). Domači so se nato približali na -3, a je ob koncu polčasa slovenjgraška zasedba znova ušla, tokrat na osem golov (17:9).

V drugem delu so gosti sprva ohranjali osem golov prednosti, nato pa se je v napadu ustavilo. Domačini so rezali v zaostanek in se v 49. minuti približali na vsega dva gola razlike. Večkrat so prišli tudi na le gol zaostanka in imeli celo zadnji napad za izenačenje. Tega so zapravili, s čimer so Slovenjgradčani odnesli dve točki.

Uroš Štumpfl je za Korošce dosegel 11 golov, šest jih je dodal Rok Cvetko, pri domačih pa je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Lucijan Korošec. Šest jih je dosegel Marko Marojević.

Rokometaši Sviša bodo v naslednjem krogu gostovali pri Krki, Slovenjgradčani pa bodo gostili Ljubljano.