12°C / 16°C
11°C / 16°C
10°C / 16°C

Rokometaši LL Grosist Slovana so v gosteh premagali Riko Ribnico z 32:28

V prvem polčasu se je v osrednji dvorani v Ribnici odvijal povsem enakovreden boj. Izbranci domačega trenerja Boruta Mačka so v 12. minuti povedli s 7:4, a so jih Ljubljančani dokaj hitro ujeli in izenačili na 10:10, v končnici prve polovice tekme pa si priigrali tri gole prednosti (17:14).

Izbranci ljubljanskega trenerja Uroša Zormana so imeli v drugem polčasu vajeti igre v svojih rokah, na vročem igrišču v Ribnici so zanesljivo osvojili obe točki.

Pri Ljubljančanih sta bila najbolj učinkovita Tarik Mlivić z devetimi ter Bruno Vili Zobec z osmimi goli, vratar Nebojša Bojić pa je zbral 13 obramb. Uroš Knavs je za Ribničane dosegel deset, Nejc Planinšek pa šest zadetkov.

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, ljubljanska bo gostila Urbanscape Loko.

* ŠC Ribnica, gledalcev 280, sodnika: Sok in Lah.
* Riko Ribnica: Braunović, Jelenovič, Dobaj, Pucer, Pogorelec, Planinšek 6, Mihelič, Gorenc, Žagar 4, Javor, Stefanović 3, Begić Zbačnik, Skol 2, Begić 2, Nosan 1, Knavs 10 (3).
* LL Grosist Slovan: Bojić, Panjtar, Gošić, Slatinek Jovičič 6, Corcinis, Grojzdek, Pajt 1, Mlivić 9, Budja 3, Mehmedćehajić, Kovačič, Brozović 1, Grebenc, Zobec 8 (4), Hrastnik 4, Žabić.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (3), LL Grosist Slovan 5 (4).
* Izključitve: Riko Ribnica 6, LL Grosist Slovan 16 minut.
* Rdeča kartona: Slatinek Jovičič (47.), Grebenc (51.).