9°C / 10°C
7°C / 16°C
11°C / 16°C

Rokometaši LL Grosista Slovana so v gosteh premagali Misteral Krško s 33:23

Ambiciozna ljubljanska zasedba je imela v četrtem krogu resda nekaj malega težav proti novincu med prvoligaško druščino, a je kljub temu z zanesljivo zmago, tretjo v DP, začasno skočila na vrh s šestimi točkami. Medtem Krčani z enim parom osvojenih točk ostajajo na desetem mestu razpredelnice.

Čeprav so domači povedli z 2:0, so varovanci Uroša Zormana hitro ujeli pravi ritem in po delnem izidu 7:0 ušli Krčanom. Ob številnih tehničnih napakah na obeh straneh in malemu številu golov v prvih 30 minutah so domači še znižali zaostanek na štiri gole zaostanka, na veliki odmor pa so šli z zaostankom šestih.

Ko se je zdelo, da so Ljubljančani strli odpor Krškega, so se ti sredi drugega polčasa nevarno približevali gostom. Z delnim izidom 3:0 in izidu 19:22 na semaforju so malce zamajali postavljene temelje Slovana v prvem polčasu, a se je ta nato po golu Izidora Budje in ubranjeni sedemmetrovki Vladimirja Gošića znova otresel pritiska.

V zadnjih deset minut so gosti krenili s prednostjo petih zadetkov in jo v končnici celo podvojili za tretji par točk v sezoni.

Za zmagovalce je šest golov dosegel Tarik Mlivić, po pet pa so jih prispevali Jan Grebenc, Izidor Budja in Bruno Vili Zobec. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Andrej Jankovski z devetimi zadetki.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu, in sicer v sredo, gostovala v Trebnjem pri Trimu, Ljubljančane pa isti dan čaka domača tekma proti Jeruzalemu Ormožu.

* ŠC Krško, gledalcev 390, sodnika: Vidali in Marinkovič.
* Misteral Krško: Zupančič, Stanojlović, Sredanović, Colner 2, Sobotič 3, Pintar, Hočevar 1, Baznik, Resnik 1, Sikošek Pelko, Romih 1, Ferenčak 1, Stevović 3, Jankovski 9 (4), Dosedla 1, Dragan 1.
* LL Grosist Slovan: Bojić, Panjtar, Gošić, Slatinek Jovičič 3, Grojzdek, Pajt 2, Ljevar 4, Mlivić 6, Pirc 1, Budja 5, Mehmedćehajić 2, Kovačič, Brozović, Grebenc 5, Zobec 5 (4), Hrastnik.
* Sedemmetrovke: Misteral Krško 5 (4), LL Grosist Slovan 6 (4).
* Izključitve: Misteral Krško 6, LL Grosist Slovan 8 minut.