9°C / 10°C
7°C / 16°C
11°C / 16°C

Rokometaši trebanjskega Trima so premagali Gorenje Velenje z 28:23

V še enem neposrednem dvoboju med ekipami, ki kandidirajo za rokometni prestol, so igralci Trima iz Trebnjega v gosteh premagali državne prvake in jim zadali prvi poraz v sezoni. Na lestvici sicer Velenjčani z dvema zmagama in remijem po štirih tekmah ostajajo pred Trimom, ki je po dveh zaporednih porazih osvojil drugi par točk v sezoni.

Po sprva izenačenem boju v Rdeči dvorani in izenačenju na 5:5 so nadzor nad dogajanjem prevzeli gosti in v 18. minuti po delnem izidu povedli za štiri gole (10:6). Varovanci Zorana Jovičića nikakor niso našli pravega ritma in so še naprej veliko grešili. V 27. minuti je na semaforju že kazalo +6 v korist Trebanjcev, na odmor pa so igralci Trima odšli s prednostjo petih golov (15:10).

Za Trimo se drugi polčas ni začel najbolje. Že v prvi minuti so namreč ostali brez pordečelega Vida Miklavca, ki je po dosojeni sedemmetrovki iz te v glavo zadel vratarja Emirja Taletovića.

Državni prvaki minule sezone so nato počasi rezali v zaostanek za Trebanjci in se večkrat približali na tri gole, v 38. minuti pa po golu Urbana Pippa na -2, toda preobrata ni bilo.

Strelsko breme sta pri gostih prevzela Timotej Grmšek in Jaka Soršak. Prvi je dosegel štiri od prvih petih zadetkov gostov v drugem delu in prednost svoje ekipe ponovno povišal na + 4 (20:16), drugi pa je nadaljeval odlično predstavo iz prvega dela in še naprej rešetal velenjska vrata.

Varovanci Radoslava Stojanovika so tako izničili pritisk domačih, ob razpoloženemu vratarju Urbanu Lesjaku pa nato v 50. minuti ponovno vzpostavili najvišjo prednost (24:18) na tekmi. Po delnem izidu 3:0 domačih so gosti z ukradeno žogo Darka Cingesarja in zadetkom v prazno mrežo le zatrli vse upe na preobrat Velenjčanov.

Za zmagovito moštvo je Soršak dosegel osem golov, Grmšek jih je dodal pet. Pri domačih sta izstopala Tine Poklar in Tilen Sokolič s po sedmimi zadetki, prave pomoči ostalih soigralcev pa nista imela.

Velenjčani se bodo med tednom v sredo merili še z enim kandidatom za naslov prvaka, gostovali bodo namreč pri edini še neporaženi ekipi to sezoni Celju. Trebanjci bodo isti dan gostili novinca med prvoligaši Misteral Krško.

* Rdeča dvorana, gledalcev 520, sodnika: Pukšič in Satler.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Velić, Pipp 2, Matanović 1, Jezernik, Maričić, Drobež 2, Poklar 7 (1), Starman, Tatar, Sokolič 7 (2), Blagotinšek, Slatinek Jovičič 2, Jankovski 2, Lončarić.
* Trimo Trebnje: Skledar, Lesjak, Višček 1, Didovič 1, Jurečič 2, Latković 2, Pipp, Soršak 8, Kotar, Miklavec 1 (1), Guček, Grmšek 5, Grbić 1, Cingesar 4, Nešić 3 (1), Krešić.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Trimo Trebnje 4 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Trimo Trebnje 10 minut.
* Rdeči karton: Vid Miklavec (31.).