16°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Rokometaši Rika Ribnice so premagali Urbanscape Loko z 29:25

Rokometaši Rika Ribnice so upravičili vlogo favorita, ki jim ga je pripisala lestvica. Njihova zmaga je bila zanesljiva, a vseeno ne z lahkoto priigrana. Gostitelji so vodili od začetka pa do konca tekme, a največ s petimi goli razlike. Prvič so imeli to prednost pri izidu 9:4, drugič pa pri izidu 25:20, ko je bilo v 47. minuti že videti, da so strli odpor tekmeca.

A ta se nikakor ni hotel predati, v 56. minuti se je približal na 25:27, a sta na koncu njegovo usodo ob pomoči vratarja Janoša Braunovića, ki je sicer v statistiko vpisal 12 obramb, zapečatila Brin Cimerman in Uroš Knavs.

Žan Žagar je bil s sedmimi goli najučinkovitejši v domači vrsti, pri gostih je še gol več dosegel Mirko Latković. Zanimivo je, da na tekmi gledalci niso videli golov s sedemmetrovk, Ribničani so zgrešili tri, Gorenjci pa eno.

Riko Ribnica bo v naslednjem krogu gostovala pri LL Grosist Slovanu, Urbanscape Loka bo gostila Celje Pivovarno Laško.

* Dvorana ŠCR Ribnica, gledalcev 150, sodnika: Vidali, Štern.
* Riko Ribnica: Braunović, Klarič, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 6, Gorenc, Žagar 7, Pirnat, Ljevar 4, Skol 1, Zbačnik 1, Cimerman 5, Đekić, Knavs 4, Nosan 1, Hrastnik.
* Urbanscape Loka: Grudnik, Stanojlović, Juričan, Soršak 3, Dolenc 5, Rudić, Latković 8, Mali, Strehar, Petrnel, A. Jesenko, Batagelj 5, Stopar 2, Lokar, M. Jesenko 2, Atanasov.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (0), Urbanscape Loka 1 (0)
* Izklučitve: Riko Ribnica 4, Urbanscape Loka 2 minuti.