Oblačno Humidity: 90%

Rokometaši Škofljice so izgubili proti Celju Pivovarni Laško z 28:36

Celjski rokometaši so pričakovano vpisali novo, 11. zmago, potem ko so odločilen korak k uspehu na tekmi, polni izključitev, naredili v končnici drugega polčasa. Celjani imajo na drugem mestu točko manj od vodilnega Trima, Škofljica je po osmem porazu ostala v spodnjem delu lestvice.

Gostitelji so se favoritom iz Celja v prvih 20 minutah dobro upirali in sami večkrat vodili za dva zadetka, bili v prednosti še v 24. minuti pri 15:14, končnica polčasa pa je pripadla gostom. Ti so z delnim izidom 5:0 postavili izid polčasa.

Domačini so se v drugem polčasu vrnili v igro, ko so se približali na dva zadetka, toliko so zaostajali nazadnje v 51. minuti, potem pa so zapovrstjo zadeli Rok Marić, Ante Ivanković, Žan Kože Lesjak in Mitja Janc, kar je pomenilo prednost šestih golov in posledično zmago za Celje.

Matic Pangerc je bil najboljši strelec domačih s šestimi goli, pri Celju sta po enega več dosegla Janc in Uroš Milićević.

Pred rokometaši je zdaj premor do začetka februarja, takrat bo Škofljica gostila Gorenje, Celje pa bo gostovalo v Trebnjem.

* Športna dvorana Škofljica, gledalcev 428, sodnika: Kikel in Zupan.
* Škofljica: Šalamon 1, Lipužič, Dolinšek Kogoj, Kljun 5, Regner, Levstek 1, Gliha 1, Rot 4, Lešek 3, Krese 2 (2), Nosan 3, Šnajdar, Etling, Pangerc 6, Drnovšek, Rot 2.
* Celje: Zaponšek, Gaberšek, Perić 1, Marguč 1, Mazej 6, Krečič 2, Cokan 4 (2), Ćirović, Antonijević 1, Marić 3, Ivanković 2, Janc 7, Milićević 7, Korže Lesjak 1, Žabić 1, Rakita.
* Sedemmetrovke: Škofljica 3 (2), Celje 6 (2).
* Izključitve: Škofljica 16, Celje 14 minut.
* Rdeči karton: Levstek (22.).