Oblačno Humidity: 85%
15°C

Rokometaši Škofljice so premagali LL Grosist Slovan s 26:24

Škofljica je dosegla tretjo zmago v ligi NLB. Novinka na prvoligaški sceni je po Dobovi in Urbanscapu Loki danes premagala še LL Grosist Slovan, na svojem računu ima pa tudi neodločen izid proti favorizirani novomeški Krki. Ljubljanska ekipa je doživela četrti poraz in je v drugi polovici razpredelnice.

Na Škofljici se je od prve do zadnje minute odvijal izenačen boj, odločale so malenkosti in navdihi posameznikov. Izbranci gostujočega trenerja Borisa Denića so v začetku drugega polčasa povedli za tri gole (15:12, 16:13, 17:14), a srčni gostitelji so jih v 40. minuti ujeli in po treh zaporednih golih Luke Kljuna izenačili na 17:17.

Prelomni trenutki dvoboja so minili v znamenju domačih igralcev. V 57. minuti so po golu Timoteja Grmovška povedli s 25:22, prednost pa brez stresnih trenutkov ubranili do konca izenačene tekme.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Kljun s sedmimi goli, vratar Domen Lipužič pa je zbral 11 obramb. V gostujoči je Matic Pipp dosegel devet zadetkov, vratar Erik Krbavčić pa je zaustavil deset strelov.

Zasedba s Škofljice bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, ljubljanska pa bo gostila Trimo Trebnje.