Oblačno Humidity: 79%

Rokometaši Slovenj Gradca so v gosteh premagali Ljubljano s 34:33

Koroška zasedba je dosegla drugo zmago v tej sezoni. Po Škofljici je danes premagala še Ljubljano, odpor novinke na prvoligaški sceni pa je na Galjevici zlomila šele v zadnjem delu tekme.

Večji del dvoboja je minil v povsem enakovredni predstavi, v rahli rezultatski prednosti pa so bili domači rokometaši. Izbranci gostujočega trenerja Nenada Maksića so na igrišču zagospodarili v zadnjih petnajstih minutah tekme.

V 46. minuti so po golu Mihe Kotarja po dolgem času povedli s 26:25, od tedaj naprej pa gostiteljem niso več pogledali v hrbet. Odbili so vse njihove napade, po razburljivi končnici pa nato osvojili obe točki.

Pri Slovenj Gradcu je bil strelko najbolj razpoložen Kristian Eskeričić z desetimi goli, pri Ljubljani je zadetek manj dosegel Jure Lukman.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila Ribnico.

* Dvorana na Galjevici, gledalcev 150, sodnika: Ocvirk in Štrigl.
* Ljubljana: Logar, Mlakar, Lukman 1, Vrbinc, Jaklič 4 (1), Novak 5, Brulec, Nosan, Kamnikar 6, Makivić 1, Kamenicki, Lukman 9 (5), Pernovšek, Gombač, Tomšič 2 (2), Ključanin 5.
* Slovenj Gradec: Leben, Marković, Smolnikar, Cvetko, Majcen, Levc 1, Šol 2, Kotar 4, Svečko 2, Lesjak, Pandev 2, Eskeričić 10 (1), Starc, Saleznik, Lampret 7, Štumpfl 6 (4).
* Sedemmetrovke: Ljubljana 9 (8), Slovenj Gradec 6 (5).
* Izključitve: Ljubljana 12, Slovenj Gradec 10 minut.